- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pozostało już kilka godzin, by wybrać „Człowieka Roku Ziemi Biłgorajskiej”

To już ostatnia okazja, żeby oddać głos na Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej. Na ostatniej prostej jest zdecydowany lider, ale dopóki piłka w grze? Podliczamy na bieżąco Wasze głosy. I te przychodzące drogą SMS-ową i te na kuponach drukowanych w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Głosować można już tylko do północy. Tymczasem przypominamy zasługi wszystkich nominowanych.

- Reklama -

Przypominamy sylwetki nominowanych do tytułu Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej.

Głosować można już tylko do północy.

 

urząd MArszałkowski projekt

Marzena Banach

SMS pod numer 71601 o treści: ngb.1

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Urodzony społecznik –

W ubiegłym roku jeden z najbardziej aktywnych społeczników w powiecie biłgorajskim. W ostatnich miesiącach zorganizowała m.in. akcje charytatywne i zbiórki dla ciężko chorego Kuby z Aleksandrowa. Niemal w całym powiecie odbywały się zbiórki plastikowych butelek, zbiórki złomu, czy kiermasze ciast, w które włączyły się szkoły i wiele innych instytucji. Wspiera również organizację pomocy dla Darka Wróbla, chorego ułana z Biszczy.

 

Sylwia Bober

– SMS pod numer 71601 o treści: ngb.2 –

Najpiękniejsza strona Ziemi Biłgorajskiej –

Pochodząca z Biłgoraja Sylwia, to jedna z najpiękniejszych kobiet w Polsce. W 2022 roku wystąpiła w finale konkursu piękności Miss Polonia, gdzie zdobyła tytuł Miss Polonia Social Media i znalazła się w TOP5 konkursu. Przez organizatorów została wytypowana do reprezentowania Polski w międzynarodowym konkursie Miss Charm 2023, który finał będzie 16 lutego w Wietnamie.

 

Renata Chmielewska

– SMS pod numer 71601 o treści: ngb.3

– Gospodyni buduje świetlicę –

Szefowa gospodyń wiejskich z Olszanki (gm. Turobin) porwała się w ubiegłym roku na wyzwanie, niemal niemożliwe. Razem z koleżankami ze swojego koła, pozytywnie zaraziła mieszkańców ideą wybudowania świetlicy wiejskiej. Inwestycji za bagatela – ponad pół miliona złotych! Część sympatyczne panie pozyskały z dofinansowania, resztę zbierają i zachęcają do tego życzliwych ludzi. A świetlica w Olszance już wyrasta z ziemi i ma być gotowa jeszcze w tym roku.

 

Jarosław Czarniecki (trener Łady Biłgoraj)

– SMS pod numer 71601 o treści: ngb.4 –

Kapitan biało-niebieskiego okrętu –

Były piłkarz m.in. Hetmana Zamość, Łady Biłgoraj, Górnika Łęczna, czy GKS Bełchatów, dziś prowadzi biłgorajski zespół do wymarzonej IV ligi. I jest na dobrej drodze, by osiągnąć cel, bo w poprzednim roku, Łada wygrywała praktycznie wszystko. Szanowany przez piłkarzy, lubiany przez kibiców, doceniany przez działaczy. Jak sam ambitnie podkreśla, nie wyobraża sobie, żeby Łada 1945 Biłgoraj nie wygrała w tym sezonie zamojskiej klasy okręgowej.

 

 

Piotr Flor (prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego)

– SMS pod numer 71601 o treści: ngb.5

– Chodząca historia Ziemi Biłgorajskiej –

To prawdziwa chodząca historia powiatu biłgorajskiego. Z wykształcenia jest technikiem elektromechanikiem. Z zamiłowania wielkim pasjonatem historii Ziemi Biłgorajskiej. Rodowity biłgorajanin, niemal w pojedynkę próbuje ocalić od zapomnienia barwną przeszłość naszego powiatu. Od 2017 roku jest prezesem Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego. Przegląda, zbiera, zapisuje i przekazuje innym. Jest autorem wielu wydawnictw, książek i materiałów historycznych o Ziemi Biłgorajskiej.

 

Jolanta Kiesz (przewodnicząca „Solidarności” w DPS w Teodorówce)

– SMS pod numer 71601 o treści: ngb.6

– Twarz pracowników DPS –

Wieloletnia pracownica Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. Od kilku lat przewodnicząca NSZZ Solidarność przy DPS w Teodorówce. Za jej kadencji sytuacja pracowników DPS znacznie się poprawiła. Jolanta Kiesz mocno zaangażowała się w działalność związkową, dzięki której problemy, z jakimi od lat zmagają się pracownicy DPS, ujrzały światło dzienne. Cały czas aktywnie uczestniczy w spotkaniach związkowców na różnych szczeblach.

 

 

Karol Kręt (kierowca wyścigowy)

– SMS pod numer 71601 o treści: ngb.7

– Najszybszy człowiek w powiecie –

Najbardziej utalentowany kierowca z powiatu biłgorajskiego, który odnosi coraz większe sukcesy w Europie. W 2022 roku zajął trzecie miejsce w międzynarodowych wyścigach Porsche Sports Cup. Siedemnastolatek pochodzący z Tereszpola, na jedenaście wyścigów aż ośmiokrotnie stanął na podium. Na torach wyścigowych jest już od 11 lat. Na początku rywalizował w czeskich seriach, potem zaczął ściganie w Polsce i w Europie. Rywalizował już m.in. w Brazylii. W tym roku czeka go egzamin maturalny, ale też przesiadka do nowego auta i debiut w nowej klasie wyścigów.

 

Marek Król (pisarz, członek Związku Literatów)

– SMS pod numer 71601 o treści: ngb.8

-Prawdziwy literat-

Członek Związku Literatów Polskich jako jedyny w ponad stuletniej historii z powiatu biłgorajskiego i okolic. Autor 7 książek poetyckich i współautor blisko 50 antologii. Jego strona ma 32 tys. wejść, więc propaguje nasze miasto.Wychowany w domu przepełnionym poezją, syn Jana Króla, jednego z najbardziej rozpoznawalnych poetów ludowych i patrona SP w Nieliszu. Laureat wielu konkursów literackich. Autor unikatowego i pionierskiego cyklu „Boginki Słowian”

 

Marta Pysz (prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”)

– SMS pod numer 71601 o treści: ngb.9

– Największy przyjaciel zwierząt –

Nikt w powiecie biłgorajskim, nie kocha zwierząt tak bardzo, jak ona. Kieruje Biłgorajskim Stowarzyszeniem Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”. Stowarzyszeniem, które nie istnieje tylko na papierze, jak wiele innych, ale każdego dnia widać efekty pracy i zaangażowania. Wspólnie z wolontariuszami ratuje z opresji gminy z całego powiatu biłgorajskiego, odbierając od nich i dając dach nad głową, bezpańskim psom i kotom. Organizuje zbiórki, prowadzi akcje i koordynuje pracę wolontariuszy, bez których nie byłoby biłgorajskiego stowarzyszenia.

 

Andrzej Szarlip (starosta biłgorajski)

– SMS pod numer 71601 o treści: ngb.10

– Gospodarz Ziemi Biłgorajskiej –

Starosta biłgorajski, który kieruje powiatem od pięciu lat. Pochodzi z Goraja, jest byłym pracownikiem biura wojewody lubelskiego i byłym rzecznikiem prasowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W czasie jego kadencji udało się zrealizować wiele ważnych inwestycji w powiecie biłgorajskim. W ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Biłgoraju miało budżet w historii samorządu powiatowego około 216 mln zł. Wkrótce rozpocznie się przebudowa biłgorajskiego Autodromu, co do tej pory nie udawało się żadnemu samorządowcowi.

 

Aktualnie wyniki głosowania wyglądają następująco:

 

1. Karol Kręt   722
2. Marek Król    282
3. Marzena Banach  114
4. Piotr Flor  75
5. Jolanta Kiesz 33
6. Andrzej Szarlip 11
7. Marta Pysz 9
8. Renata Chmielewska 6
9. Jarosław Czarniecki 2
10. Sylwia Bober 0

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Bogdan mówi

    Pyszowa to żadna miłośniczka zwierząt. To krętacz

  2. Marian mówi

    taka wielka modelka i zero głosów? XD

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.