Poznawali zawody

 

Tego dnia we wszystkich powiatach z terenu działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu (Miasto Zamość, powiat biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski) odbyły się pokazy i prezentacje służące promocji szkolnictwa zawodowego. Celem imprezy jest nie tylko zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych (branżowych i technikach), ale też zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów o "wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym".

Kilkugodzinna impreza, adresowana była do uczniów dotychczasowych gimnazjów, uczniów klas VII szkół podstawowych, nauczycieli, wychowawców, szkolnych doradców zawodowych oraz społeczności lokalnej, to także promocja zawodów zgodnych z potrzebami lokalnego rynku pracy. Zaproszono również pracodawców współpracujących ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe.

Wydarzeniem towarzyszącym była konferencja dla doradców zawodowych szkół , która skupiła się na takich kwestiach, jak: rola doradcy w budowanie wizerunku szkoły zawodowej (branżowej i technikum) jako szkoły pozytywnego wyboru, poznanie istoty szkolnictwa zawodowego ze szczególnym uwzględnieniem powiązania tej drogi kształcenia z branżą (konkretną gałęzią gospodarki) i pracodawcą.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.