- Reklama -

Poznawali swoją ojcowiznę

Anna Pędziwiatr ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu oraz Martyna Kaczor ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju zajęły pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym "Poznajemy Ojcowiznę". Konkurs był organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Międzyszkolny Oddział w Przeworsku.

W tym roku odbyła się już 25. jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. I miejsce w kategorii prac indywidualnych uczniów szkół gimnazjalnych za pracę „Kłokoczko, różańcowe ziele, co za moc jest w tobie?” zajęła Anna Pędziwiatr ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu. „Wykonana praca wyróżnia się ciekawą formą oraz pasjonującą prezentacją historii i kultury ziemi ojczystej. Przygotowana praca o „małej ojczyźnie” stanowi wyraz dbałości i szacunku nie tylko do swojego regionu, ale także do całego kraju” – napisała w liście gratulacyjnym wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Ania zajęła także I miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Turystycznym na najlepszy produkt turystyczny w regionie.

- Reklama -

W kategorii prac indywidualnych uczniów szkół podstawowych I nagrodę zdobyła Martyna Kaczor ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” organizowany jest od początku lat dziewięćdziesiątych przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK oraz redakcję „Poznaj swój kraj”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. Podsumowanie konkursu oraz zlot laureatów miały miejsce w dniach 25-27 maja 2018 r. w Przeworsku.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.