Poznawali i zwiedzali Rzeszów

Prawie sto osób (uczniowie i ich rodzice) wyjechało w ubiegłą środę na wycieczkę do Rzeszowa. W programie było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej "Rzeszowskie piwnice" oraz zabawa w parku trampolin Fly Park.
Podczas przejścia podziemnymi korytarzami pod rzeszowskim rynkiem można było dowiedzieć się, jak wyglądało życie mieszkańców miasta przed stu czy dwustu laty, co to jest cegła "palcówka" i jakie skarby ukrawają jeszcze podziemia. Trasa składa się z 40 połączonych ze sobą pomieszczeń położonych na trzech kondygnacjach na głębokości od 0,5 do 10 metrów pod powierzchnią Rynku.

W piwnicach jest urządzona ekspozycja historyczno-edukacyjna, w ramach której prezentowane są repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, dawna ceramika użytkowa i przedmioty codziennego użytku, a także herby dawnych właścicieli miasta, ziem i województw, na terenie których było ono położone, oraz herby samego Rzeszowa.


Po zwiedzaniu piwnic dzieci i rodzice zrelaksowali się w parku trampolin, gdzie można skorzystać z różnych form aktywnego wypoczynku. Dzieci i rodzice wrócili do domu z nowymi wrażeniami i doświadczeniami. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.