Automax

Poznali pracę ratownika medycznego

W ramach cyklu "Spotkań z książką" 16 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju odbyły się zajęcia czytelnicze z udziałem gości specjalnych – ratowników medycznych z Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Biłgoraju.

 Przybycie gości poprzedziło odczytanie przez uczniów i nauczycieli fragmentów książek opowiadających o pracy ratowników medycznych i udzielaniu pierwszej pomocy oraz wspólna pogadanka na ten temat.

Wyczekiwani goście przybyli karetką pogotowia, co już stanowiło niemałą atrakcję. Przybliżyli uczniom specyfikę swojej pracy, pokazali podstawowe wyposażenie i sprzęty znajdujące się w karetce, przypomnieli najważniejsze zasady wzywania i udzielania pierwszej pomocy. W ramach podziękowań uczniowie wręczyli panom ratownikom przygotowane upominki.

Spotkanie przyczyniło się do rozbudzania zainteresowań czytelniczych i kształtowania wśród uczniów postawy szacunku wobec pracy innych ludzi. Dostarczyło wielu wrażeń i było okazją do przypomnienia podstawowych zasad postępowania w razie nagłego wypadku.

Serdecznie dziękujemy Panu Kierownikowi Czesławowi Małyszkowi za współpracę przy organizacji spotkania oraz przybyłym do nas sympatycznym panom ratownikom: Pawłowi Magdziukowi i Markowi Żemle.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.