- Reklama -

Poznajemy Ojcowiznę – Witnica 2017

Konkurs skierowany jest do młodzieży i ma na celu rozbudzić w młodych ludziach zainteresowanie swoją Małą Ojczyzną. XXIV edycja konkursu spotkała się bardzo dużym zainteresowaniem. Na etapach wojewódzkich komisje konkursowe zapoznały się z 391 pracami, a na etapie centralnym oceniano 102 prace. Konkurs rozgrywano w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, był trzyetapowy – rejonowy, wojewódzki i krajowy, a nagrodą był bezpłatny, trzydniowy udział w witnickim zlocie.

- Reklama -

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy. Wśród nagrodzonych znaleźli się też uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Księżpolu: Anna Pędziwiatr, Martyna Kotulska oraz Krystian Padiasek, którzy pod opieką Bogumiły Rymarz i Haliny Sarzyńskiej wykonali pracę grupową pt. "Tam, gdzie Tanew płynie z wolna". W swojej obszernej, bogatej w zdjęcia pracy uczniowie w sposób zachęcający przedstawili uroki rzeki Tanew wraz wydarzeniami historycznymi rozgrywającymi się u jej brzegów. Odbiór pracy spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród innych uczestników zlotu i wielu z nich zadeklarowało chęć odwiedzenia naszych urokliwych miejsc. Zdobyta nagroda to ogromna promocja nie tylko szkoły, ale też całej gminy Księżpol, co zostało wielokrotnie podkreślane przez organizatorów XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego PTTK "Poznajemy Ojcowiznę".

Trzydniowy pobyt gimnazjalistów na Ziemi Gorzowskiej był bogaty w atrakcje. Uczestnicy zlotu zwiedzili Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich, Park Dendrologiczny w Mościcach, Muzeum Chwały Oręża Polskiego oraz Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji w Witnicy. Finaliści konkursu odwiedzili też Park Narodowy "Ujście Warty" i pałac w Dąbroszynie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.