- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Poznaj 7 powodów, by wybrać ładowarki teleskopowe do ciężkiej pracy

Czy wiesz czym jest ładowarka teleskopowa? Co potrafi? W jakich czynnościach i branżach sprawdzi się najlepiej? Gdzie można ją zamówić, a gdzie wypożyczyć? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w naszym artykule dotyczących nie czego innego, jak właśnie ładowarek teleskopowych. Zapraszamy do poznania 7 powodów, dla których warto wybrać tę maszynę do swojej firmy!

- Reklama -

 

Jesteś przedsiębiorcą i szukasz nowoczesnych, kreatywnych rozwiązań z zakresu transportu czy unoszenia ładunków? Sprawdź, dlaczego w obydwu tych przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie wybór ładowarki teleskopowej.

urząd MArszałkowski projekt

1.Duży udźwig

Jednym z głównych atutów, jakimi charakteryzuje się ładowarka teleskopowa jest duży udźwig, który pozwala jej na podnoszenie ładunków o wadze nawet kilku- kilkunastu ton. Dla przykładu ładowarki teleskopowe Manitou (jednego z najbardziej znanych producentów tych urządzeń) mogą poradzić sobie z ładunkiem od 3 do 20 ton! Wszystko oczywiście zależy od konkretnie wybranego modelu urządzenia.

Jednak bez wątpienia i już na pierwszy rzut oka widać, że zarówno pod względem gabarytowym, jak i w kwestii mocy silnika ładowarka teleskopowa jest znacznie bardziej zaawansowana niż przeciętny wózek widłowy spalinowy czy wózek terenowy. Pomiędzy wskazanymi urządzeniami wymienić można również pośrednie wózki teleskopowe, które stanowią niejako połączenie rozwiązań znanych z wózków terenowych oraz ładowarek.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

2.Duża wysokość podnoszenia

Podobnie jak w przypadku wartości udźwigu, tak i jeśli chodzi o wysokość podnoszenia, ładowarki mogą pochwalić się znacznie lepszymi parametrami niż większość przeciętnych wózków jezdniowych podnośnikowych.

Ładowarki z powodzeniem wykorzystywane są zarówno na budowach – gdzie z łatwością podnoszą elementy konstrukcyjne itd., a także w przemyśle. Duża wysokość podnoszenia umożliwia im łatwe unoszenie ładunków czy materiałów na wysokość nawet kilku pięter.

3.Możliwości jezdne

Ładowarka teleskopowa to urządzenie, które poradzi sobie w każdych warunkach. Nie straszne jej podjazdy, pagórki czy nierówny teren. Dzięki dużym, głęboko bieżnikowanym oponom oraz solidnemu spalinowemu napędowi ładowarki teleskopowe bez problemu mogą poruszać się wszędzie tam, gdzie zwykłe wózki podnośnikowe czy podesty ruchome nie miałyby szans.

Ładowarka teleskopowa wykorzystywana jest często w rolnictwie oraz na farmach, gdyż dobrze radzi sobie na każdego typu nawierzchniach – również na błocie, piasku czy kamieniach.

4.Wymienny osprzęt

Atutem skorzystania z pomocy ładowarek teleskopowych podczas pracy jest fakt, iż dopasować można do nich różne elementy osprzętu, które w łatwy i szybki sposób zwiększają możliwości maszyn.
Dzięki dodatkowemu osprzętowi, ładowarka teleskopowa może zmienić się w mini dźwig czy wciągarkę. Jest to niezwykle wygodna opcja, umożliwiająca skorzystanie z wielofunkcyjności i potencjału ładowarek w pełni.
Zakup dodatkowego osprzętu do wózków widłowych oraz ładowarek teleskopowych jest znacznie tańszy niż kupno nowej maszyny (np. dźwigu).

5.Intuicyjna obsługa

Pomimo iż ładowarki teleskopowe to duże maszyny, nauka ich obsługi nie jest trudna. Wystarczy odbycie specjalnego kursu (są łatwo dostępne w różnego typu centrach szkoleniowych), a następnie zdać państwowy kurs upoważniający do obsługi ładowarek. Taki obowiązek ciąży na każdym operatorze maszyny z uwagi na duże rozmiary urządzeń oraz ich mechaniczny napęd.

Ładowarki teleskopowe są bardzo intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu wspomniane powyżej wymagania dla większości osób ubiegających się o uprawnienia – nie stanowią żadnej trudności.

6.Duży wybór

Kolejną dogodnością podczas wyboru ładowarki teleskopowej jest bogata oferta urządzeń, które dostępne są na rynku. Z łatwością można znaleźć ogłoszenia i zamówić maszyny odpowiadające na konkretne potrzeby.
Jednymi z najbardziej znanych na rynku są ładowarki teleskopowe Manitou, jednak nie tylko one cieszą się popularnością. Każda nowa ładowarka teleskopowa po zakupie objęta jest gwarancją. Decydując się na zakup tak zaawansowanego, dużego urządzenia, warto również wybrać serwis, który w razie awarii zajmie się jej usunięciem.

7.Możliwość wynajęcia urządzeń

A dla wszystkich, dla których cena jaką trzeba zapłacić za ładowarki teleskopowe wydaje się zbyt duża polecamy coś innego niż zakup urządzenia – a mianowicie jego wynajem. Jeśli chodzi o sprzedaż ładowarek teleskopowych ceny rzadko podlegają negocjacji. Nie każde przedsiębiorstwo może pozwolić sobie jednak na zakup urządzenia, którego koszt wynosi ponad 100 tysięcy złotych. Nie każda firma dysponuje także zdolnością kredytową, która by to umożliwiła.

W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest ładowarka teleskopowa na wynajem. Wynajmując nie trzeba martwić się o koszty utrzymania maszyny czy serwis. Opłaca się jedynie okres, na który wynajmowane jest urządzenie, a dodatkowo koszty najmu można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Ładowarka teleskopowa – już wiesz, że warto!

Teraz już wiesz dlaczego ładowarka teleskopowa jest tak często i chętnie wybierana w różnych branżach – zarówno w przemyśle, rolnictwie, jak i budownictwie. Dzięki parametrom, jakich nie posiada żaden inny wózek podnośnikowy, ładowarki z łatwością radzą sobie nawet w trudnych warunkach. O ich wielofunkcyjności świadczy możliwość zastosowania wymiennego osprzętu.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub wybrać konkretną ładowarkę teleskopową w dobrej cenie, aktualne atrakcyjne oferty znajdziesz na: www.manitou.pl/28-ladowarki-teleskopowe.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.