- Reklama -

Pożegnanie st. bryg. Wiesława Krenta, komendanta PSP w Biłgoraju

29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.

W uroczystości udział wzięli m.in. lubelski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski, komendanci miejscy i powiatowi z terenu województwa lubelskiego i funkcjonariusze
KP PSP w Biłgoraju.

– Zgromadzeni goście podziękowali serdecznie odchodzącemu komendantowi st. bryg. Wiesławowi Krentowi za wieloletnią współpracę w budowaniu bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu. W trakcie uroczystości przedstawiono przebieg służby odchodzącego komendanta – relacjonuje mł. bryg. Albert Kloc, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

- Reklama -

Starszy brygadier Wiesław Krent związany jest z pożarnictwem od 1988 roku, kiedy to rozpoczął naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Służbę stałą rozpoczął w 1990 roku w stopniu młodszego chorążego pożarnictwa na stanowisku instruktora w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, realizując zadania służby kontrolno-rozpoznawczej.
Wraz z utworzeniem Państwowej Straży Pożarnej, jako aspirant został mianowany na stanowisko technika, a następnie starszego technika w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.
W 1996 r. ukończył zaoczne studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, zdobywając tytuł inżyniera pożarnictwa oraz stopień młodszego kapitana.
W 1999 r. mianowany na stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, w tym też roku został awansowany do stopnia kapitana.
27 sierpnia 2016 r. zostało powierzone bryg. Wiesławowi Krentowi pełnienie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju, a 30 września został powołany na to stanowisko przez lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie starszego brygadiera Grzegorza Alinowskiego.
Ostatni awans w stopniu – do stopnia starszego brygadiera – otrzymał z dniem 4 maja 2019 r. Aktywnie zabiegał o pozyskanie środków na zakupy oraz modernizację obiektów komendy. Dzięki temu udało się, m.in.:
• wykonać instalację fotowoltaiczną na dachu komendy,
• wykonać termomodernizację budynku poprzez ocieplenie stropu,
• odnowić elewację budynku,
• wykonać klimatyzację w pomieszczeniach biurowych komendy,
• zakupić stację paliw do tankowania pojazdów z silnikiem Diesla.

W trakcie służby odznaczany:
• Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę w 2013 r.,
• Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej w 2015 r.,
• Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej w 2005 r.,
• Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa w 2004 r.,
• Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa w 2000 r.,
• Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa w 1996 r.
Z dniem 29 maja br. po ponad 31 latach służby przechodzi na zaopatrzenie emerytalne.

Od dnia 30 maja 2020 r. lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju st. bryg. Mirosławowi Buremu.

A.K/PSP Biłgoraj 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.