- Reklama -

- Reklama -

Pożegnanie inne niż wszytskie

Dziś zajęcia w szkołach kończą uczniowie ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników. W związku z ograniczeniem funkcjonowania szkół, nie mogą jednak odbyć się tradycyjne uroczystości zakończenia zajęć, podczas których wręczone byłyby świadectwa tegorocznym absolwentom.

W tym roku nie ma uroczystych akademii, podczas których wręczane były świadectwa ukończenia liceum lub technikum. Maturzyści edukację w szkole ponadpodstawowej kończą w cieniu pandemii koronawirusa. Chwila pożegnania zawsze jednak jest wyjątkowa. O uczniach nie zapomnieli ich nauczyciele. Podsumowują lata spędzone przez absolwentów w szkole, życząc jednocześnie sukcesów w dalszym życiu.

Wyjątkową niespodziankę przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Stworzyli oni specjalny prezent – kolaż zdjęć. – Chcemy, żebyście wiedzieli, że sercem jesteśmy z Wami. Patrząc wstecz na lata, które spędziliście w tej szkole, przychodzi nam na myśl wiersz Leopolda Staffa ‘Most’ – napisali pedagodzy.

– Szliście przez te szkolne lata czasem lekko jak motyl, a czasem ciężko jak słoń. Tu przeżywaliście sukcesy i porażki. Czasem kroczyliście jak ‘ślepcy’, nie bardzo wiedząc jaką drogą pójść lub zbaczając z tej właściwej, a czasem były to kroki pewnych siebie ‘tancerzy’, szczególnie wtedy, gdy ktoś podał Wam pomocną dłoń. Dotarliście do drugiego brzegu – skończyliście szkołę. Mamy nadzieję, że teraz stojąc po tej drugiej stronie, jesteście dumni z tego, że tutaj się znaleźliście. Życzymy Wam, aby spełniły się Wasze marzenia, żebyście szli dalej drogą, którą sobie wybierzecie. Podążajcie nią z pewnością siebie, głową pełną pomysłów i pozytywnym nastawieniem. Zawierajcie nowe przyjaźnie, ale pamiętajcie o Waszych koleżankach i kolegach ze szkolnych lat. Będzie nam miło, jeżeli nie zapomnicie także o nas, nauczycielach. Mamy nadzieję, że będziecie ciepło wspominać Budowlankę – napisali pedagodzy. Dodali, że pożegnanie to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, ich już tutaj nie będzie. Zapewnili również, że będą mocno trzymać kciuki za swoich uczniów podczas egzaminów maturalnych. 

O swoich absolwentach pamiętali również nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.  – Szanowni Absolwenci klas Technikum i Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Dzisiaj dobiegła końca dla Was nauka w naszej szkole. Żałuję, że nie możemy spotkać się osobiście, że nie mogę Was zobaczyć. Przez ostatnie cztery lata, a w przypadku uczniów Liceum Ogólnokształcącego ostatnie dwa lata, zdobywaliście wiedzę oraz nabywaliście umiejętności potrzebne na rynku pracy. Zdobyliście zawód i wykształcenia. Wynieśliście wartości, którymi należy kierować się w życiu. Jako uczniowie naszej szkoły wkraczaliście w dorosłość, osiągnęliście dojrzałość. Jej miarą nie jest osiągnięcie konkretnego wieku, ale gotowość do ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje i swoje czyny – napisał dyrektor dr Adam Balicki.  Wyraził przekonanie, że absolwenci są gotowi do tego, aby stawić czoła wszelkim trudom z jakimi będą musieli zetknąć się w swoim dorosłym życiu. Zapewnił, że maturzyści zawsze będą mile widzianymi gośćmi w murach szkoły. – Każdy z Was jest cząstką jej historii i każdy z Was wniósł do niej coś niepowtarzalnego – dodał dyrektor.

- Reklama -

 Słowa do uczniów kieruje również Jerzy Buczko, dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.

 

– Zakończenie Waszego pobytu w szkole ma miejsce w niespotykanych dotąd okolicznościach, w czasie pandemii, co uniemożliwia Waszą obecność w tym szczególnym, ważnym dniu. Nie możecie osobiście odebrać długo oczekiwanych świadectw ukończenia szkoły, po raz ostatni spotkać się w szkole z koleżankami
i kolegami z którymi spędziliście kilka ostatnich lat, nie wyrazicie wdzięczności swoim Wychowawcom i Nauczycielom ani też nie będziecie mogli uczestniczyć w uroczystej akademii – twierdzi.

W imieniu grona pedagogicznego i pracowników szkoły gratuluje wszystkim pomyślnego ukończenia szkoły. Podziękował również za zaangażowaniem w życie szkoły. Życzył pomyślnego zdania egzaminu maturalnego, uzyskania jak najlepszych wyników oraz udanego startu w dorosłe życie a także niegasnącego zapału w dążeniu do osobistego i zawodowego rozwoju.

Teraz przed absolwentami ważny egzamin maturalny. W tym roku wiemy już, że odbędzie się w czerwcu. Będzie przeprowadzony jedynie w formie pisemnej.

red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.