- Reklama -

Pożar w Radzięcinie

Kilkanaście godzin trwała akcja gaszenia pożaru w miejscowości Radzięcin (gm. Frampol). Paliło się składowisko balotów słomy, które znajdowało się przy drodze powiatowej w Radzięcinie.

Nasze informacje potwierdził dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.  Zgłoszenie otrzymaliśmy dziś (9 września) o godz 3.51– informuje, starszy kapitan Michał Mizak.  

Na miejscu pracuje osiem jednostek straży pożarnej, trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 4 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Frampol. Na miejscu zdarzenia pracowała również policja. 

- Reklama -

–  Przeprowadzone zostały również oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Podobne zgłoszenie policjanci otrzymali 1 września br. Spaleniu uległy również bele sprasowanej słomy złożonej na polach w gminie Goraj. Jak ustalili policjanci właścicielem słomy jest 29 letni mieszkaniec gminy Frampol. mówi mł.asp. Joanna Klimek, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. 

W przeciągu jednego  tygodnia, to już drugi pożar balotów słomy, ostatni miał miejsce tydzień temu. O tamtym zdarzeniu pisaliśmy w artykule Pożar przy trasie 835 (kliknij TUTAJ). Obydwa pożary dotyczą tego samego gospodarstwa rolnego.  Łącznie spłonęło około 400 bali sprasowanej słomy na szkodę 29-letniego mieszkańca gminy Frampol. Z tego powodu policjanci wyjaśnią okoliczności tych dwóch pożarów zaistniałych w krótkim odstępie czasu. Obecnie policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Szacowane są straty i trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzeń. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.