- Reklama -

Na szczęście szybko zawiadomili służby (Film)

We wtorkowe popołudnie doszło do pożaru jednego z dwóch pustostanów znajdujących się na terenie ośrodka wypoczynkowego "Kraina nad Tanwią" w Żarach.

7 kwietnia około godziny 15.30 jednostka OSP KSRG w Biszczy I została zadysponowana do pożaru pustostanu w Żarach, znajdującego się na terenie ośrodka wypoczynkowego “Kraina nad Tanwią”. Bardzo szybko zjawiając się na miejscu, biszczańscy strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą. Po kilkunastu minutach na miejscu przybyli strażacy z PSP w Biłgoraju, którzy pomogli w dogaszeniu pożaru. Po około godzinie pożar starego domu jednorodzinnego został całkowicie ugaszony. Uległ on spaleniu w 70%. Na szczęście, dzięki bardzo szybkiej reakcji osób, które dostrzegły pożar i wezwały odpowiednie służby, nie rozprzestrzenił się on na znajdujący się w niedużej odległości las.

– Przyczyną wybuchu pożaru było zaprószenie ognia podczas prac porządkowych – informuje mł. bryg. Albert Kloc, oficer prasowy PSP w Biłgoraju.

- Reklama -

Na miejscu zdarzenia pojawili się również funkcjonariusze policji, którzy wyjaśniali przyczynę powstania pożaru. Na szczęście, podczas pożaru nikt nie ucierpiał.

Mimo tego zdarzenia, “Kraina nad Tanwią” w Żarach to bardzo bezpieczne miejsce do spędzenia wypoczynku.

M.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Paweł mówi

    Pierwsza sprawa żaden silny wiatr nie utrudniał akcji gaśniczej warunki były spokojne
    I druga sprawa największa pochwała należy się osobie która zareagowała i wezwała służby o której nie ma mowy w artykule gdyby nie szybka reakcja zgłaszającego pożar rozprzestrzenił by się w tereny lasu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.