- Reklama -

- Reklama -

Powstanie Styczniowe powraca do Łukowej. Będzie koncert

W Łukowej kończą się powoli przygotowanie do niedzielnego koncertu patriotycznego. W 160 rocznicę bitwy pod Borowymi Młynami, w niedzielę (16 kwietnia), koncert pieśni z Powstania Styczniowego. W kościele w Łukowej, miejscowy chór wykona m.in. utwory poety Mieczysława Romanowskiego.

- Reklama -

Bitwa pod Borowymi Młynami została stoczona w czasie powstania styczniowego 16 kwietnia 1863 roku przez oddział pułkownika Marcina Borelowskiego z oddziałem wojsk rosyjskich majora Iwana Sternberga. Starcie zakończyło się zwycięstwem oddziału powstańczego. Polegli w bitwie powstańcy zostali pochowani na cmentarzu w Łukowej.
– W 160 rocznicę tej bitwy zachęcamy mieszkańców, by uczcili pamięć bohaterskich żołnierzy, dlatego 16 kwietnia zapraszamy do kościoła w Łukowej. Spotykamy się o godzinie 10. Przed mszą będzie koncert pieśni z Powstania Styczniowego, a nowością będą utwory Mieczysława Romanowskiego wykonywane przez nasz miejscowy chór. Ten słynny poeta walczył na terenie gminy Łukowa – mówi Wiesława Kubów, dyrektor GOK w Łukowej.

 

 

- Reklama -

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

fot: GOK w Łukowej

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.