- Reklama -

Powstanie ścieżka rowerowa

W Długim Kącie w gminie Józefów powstanie długo wyczekiwana ścieżka rowerowa. Ma ona zaledwie kilkaset metrów, jednak bardzo duże znaczenie dla rowerzystów.

Prace nad ogłoszeniem przetargu trwały długo. – Zarząd Dróg Wojewódzkich sygnalizował nam dodatkowe wymogi. Dostarczaliśmy dokumenty – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura. Zaznacza, że przy inwestycji musi być dodatkowo ustalona i zatwierdzona organizacja ruchu. – Miejmy nadzieję, że uporamy się i wszystkie problemy rozwiążemy – dodaje. A tych, niestety, nie brakuje. Inwestor zasygnalizował, że część ścieżki wiedzie przez grunt jednego z mieszkańców oraz teren gminny.

Długość ścieżki to zaledwie 240 m. Odcinek jest niewielki, ale niezwykle ważny dla bezpieczeństwa rowerzystów.

- Reklama -

– Jest to bardzo ważne zadanie ze względu na bezpieczeństwo i wygodę turystów oraz mieszkańców. Chodzi o brakujące 240 metrów ścieżki, która teraz kończy się przed drogą wojewódzką. Trzeba więc pokonać w poprzek bardzo ruchliwą trasę, a biorąc pod uwagę, że wspomniany odcinek znajduje się na łuku, jest to bardzo niebezpieczne – mówił burmistrz Roman Dziura. 

Władze gminy Józefów zwróciły się do samorządu województwa lubelskiego z prośbą o wspólne realizowanie przedsięwzięcia. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie będzie realizował inwestycję. Koszt zadania to kwota sięgająca blisko 200 tys. zł. Samorządy gminy Józefów oraz województwa lubelskiego przekażą na ten cel po 91 tys. zł.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.