- Reklama -

- Reklama -

Powstanie kolejny zbiornik wodny?

Władze Józefowa czynią starania, aby w miasteczku powstał kolejny zbiornik wodny. Byłoby to zabezpieczenie zarówno w czasie suszy, jak i powodzi.

Starania o powstanie kolejnego zbiornika wodnego w Józefowie trwają od co najmniej pięciu lat. Burmistrz Roman Dziura podkreśla, że inwestycja jest do wykonania i to niezbyt dużymi kosztami. Prowadzone są rozmowy zarówno z władzami Nadleśnictwa, jak i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. – Temat ten ciągnie się od pięciu lat. Tyle czasu składałem różne propozycje zamiany, wykupu gruntów itp. Pokazujemy, że niskimi nakładami można zbudować kolejny zbiornik wodny, a w okresie suszy hydrobiologicznej jest to niesłychanie ważne – mówi. Dodaje, że w ostatnich latach występuje duży deficyt wód i potrzeba sporo czasu, aby uzupełnić ubytki wody.

Roman Dziura zauważa, że wstępny projekt zbiornika jest wykonany. – Być może uda nam się ten zbiornik rozbudować. Dla nas, jako dla radnych i burmistrza, nie jest to strategiczne zadanie, bo my tam kąpieliska nie będziemy robić. Bardziej chodzi o zasoby wody, które zgromadzimy. Dodatkowo będzie można korzystać ze sprzętów wodnych na dużo większym akwenie. Jednak to już już sprawą mniej istotną – mówi.

- Reklama -

Burmistrz wyjaśnia, że zbiornik przyda się zarówno w trakcie powodzi, jak i suszy, ponieważ będzie tam  możliwość gromadzenia wody na potrzeby lasów i parków, które na tym terenie występują.

 

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Machoney mówi

    I tam się da Brawo Józefów a u nas jak zwykle beton w Biłgoraju każdy odpycha pałeczkę tylko przed wyborami budują przynajmniej tak obiecują i nie jest to dobre. Pozdrawiam

  2. Picie mówi

    Witam. Wielka ściema powodzi w Juzefowie nie będzie, ale może być kąpielisko i kasa za piasek którego w Biłgoraju brak do betoniarni, może i T. Lubelskim też brak.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.