- Reklama -

- Reklama -

Powstanie hala sportowa o której marzono od lat

Biłgorajska "jedynka" to szkoła z wieloletnimi tradycjami sportowymi. Jej uczniowie osiągają duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Niestety dotychczas zaplecze sportowe wyglądało bardzo ubogo.

- Reklama -

Do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju uczęszcza obecnie ponad 1 tysiąc uczniów. Jest to największa szkoła podstawowa w całym powiecie biłgorajskim. Niestety dotychczas hala sportowa z jakiej korzystali uczniowie była w opłakanym stanie. Teraz to się zmieni. Wszystko dzięki środkom z programu Nowy Ład. Samorząd Miasta Biłgoraja otrzymał milionowe dofinansowanie. I to nie na wykonanie jednej inwestycji sportowej, a dwóch.

Uczniowie „Jedynki”  osiągają wysokie wyniki w nauce oraz sporcie nawet na arenie ogólnopolskiej. Szkoła ta jest jedną z najstarszych w mieście, ponieważ funkcjonuje od 1968 roku. W początkowych latach jej działalności sala sportowa była jedną z najbardziej prestiżowych w Biłgoraju. Jednak dziś nie spełnia ona wymogów wynikających z obowiązujących norm i przepisów, nawet parametrów dotyczących wymiarów. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju, pomimo braku odpowiednich warunków do uprawiania sportu i tak osiągają bardzo wysokie wyniki w różnego rodzaju zawodach i  igrzyskach sportowych.

Teraz uczniowie będą mieli warunki na miarę XXI wieku do aktywności fizycznej. Dzięki środkom z tzw. Nowego Ładu przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju powstanie Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego o pow. użytkowej 1 862 m2 i polu gry 40x20m. Obiekt ma być dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie posiadał trybunę dla 304 osób, instalację fotowoltaiczną i solarną. Pod ziemią umieszczony zostanie zbiornik na deszczówkę o poj. 10 m3. Wcześniej, Miasto otrzymało dofinansowanie do tego projektu w wysokości 3,2 mln zł z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

Uzyskane dofinansowanie pozwoli na budowę nowoczesnej infrastruktury sportowej również przy  Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju. Tam ma powstać ogólnodostępne boisko do piłki nożnej o wymiarach 28×46 m i boisko do siatkówki o wymiarach 9×18 m. W projekcie zaplanowano też budowę dwutorowej bieżni dookólnej i sprinterskiej (60m) z 3 torami, skoczni w dal, trybuny na 300 osób, strefy relaksu dla dzieci, oświetlenia i trzech zbiorników na wody opadowe o pojemności 18 m3.

- Reklama -

Zadania, o które wnioskowało Miasto, były długo oczekiwane przez mieszkańców, zwłaszcza przez uczniów szkół podstawowych i młodzież zamieszkującą osiedla Puszcza Solska oraz Śródmieście.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.