- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Powstaną nowe mieszkania

Dobra informacja dla osób marzących o własnych czterech kątach. Coraz bliżej budowy mieszkań przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Powstać ma 88 lokali mieszkalnych.

- Reklama -

Pompa ciepła, panele fotowoltaiczne, panele, płytki – to standard wykończenia bloków, jakie powstaną przy ul. Ks. Matrasia w Biłgoraju. Inwestycja planowana jest na lata 2022-2024. Trwają starania o uzyskanie dofinansowania na budowę.

– Planowana inwestycja polega na budowie dwóch bloków mieszkalnych o ilości 44 mieszkań w każdym. Będą to bloki czterokondygnacyjne, bardzo nowoczesne i funkcjonalne, zaopatrzone w gruntowe pompy ciepła zasilane przez panele fotowoltaiczne – mówi Jacek Grabek, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Biłgoraju.

Madziar_Wybory

Pierwszy blok będzie blokiem o charakterze komunalnym. Drugi blok będzie pod wynajem dla TBS z możliwością późniejszego wyodrębnienia na własności. W pierwszym bloku najemców wskazywać będą władze miasta. W tym bloku 80% dofinansowania dla inwestycji będzie to dopłata bezzwrotna z funduszu dopłat (9,5 mln zł). 20% pokryje kredyt budowlany (2 mln 600 tys. zł). W drugim bloku sytuacja finansowania inwestycji jest bardziej złożona. Nie będzie to blok o charakterze komunalnym, dlatego nie można tam uzyskać 80% dopłaty. Z tego względu władze miasta i spółki starają się pozyskać jak najwięcej środków. Montaż finansowy będzie następujący. Na 30% wartości inwestycji składają się dwa granty z funduszu dopłat. Kolejne 30% to partycypacje przyszłych najemców. Kolejne 30% to preferencyjny kredyt. Pozostaje 10% (1,3 mln zł), na które władze miasta chcą uzyskać środki. Chodzi o Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa.  Fundusz zawiadywany jest przez właściwego ministra, a środkami dysponuje Krajowy Zasób Nieruchomości.

– Bloki będą w identycznym standardzie. Jedynie w bloku komunalnym są zaplanowane odrobinę mniejsze mieszkania. W bloku komunalnym czynsz będzie mniejszy, standard jest taki sam. Są panele, płytki, wnosić tylko meble i cieszyć się z mieszkania – mówi prezes Grabek.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.