- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Powstały nowe drogi

W gminie Goraj udało się zrealizować dwie ważne inwestycje drogowe w miejscowości Zastawie i Zagrody. Wszystko dzięki środkom zewnętrznym - Funduszowi Dróg Samorządowych.

- Reklama -

Gmina Goraj złożyła dwa  wnioski o dofinansowanie przebudowy zadań drogowych z terenu gminy w miejscowości Zastawie i Zagrody. Oba zadania uzyskały odpowiednią punktację, aby znaleźć się na głównej liście do dofinansowania.

Na przebudowę drogi w Zastawiu  władze gminy przetarg ogłosiły w lipcu br. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o. o.,z Tomaszowa Lubelskiego. Wartość inwestycje opiewała na kwotę ponad 1 mln zł.  Wartość dofinansowania wynosiła 70% kosztów kwalifikowanych  – ponad 755 tys. zł.

– Roboty drogowe rozpoczęto niezwłocznie po podpisaniu umowy o roboty budowlane. W ich skład weszły m.in. roboty przygotowawcze i ziemne, wykonanie poszerzeń jezdni, wykonanie nawierzchni asfaltowej jezdni w dwóch warstwach na powierzchni ponad 6 500 m2, wykonanie około 100 zjazdów publicznych i indywidualnych, organizacja ruchu oraz  prace towarzyszące – informują władze gminy.

  Click to enlarge image IMG_20191216_101129_resized.jpgDługość przebudowanego odcinka wyniosła ponad 1,1 km. Prace wykonywano w trzy miesiące.

  - Reklama -

  Słowa uznania należą się również mieszkańcom miejscowości Zastawie, którzy we własnym zakresie uporządkowali swoje działki przyległe bezpośrednio do drogi – dodają władze gminy.

   Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Zagrody ruszył jesienią. Inwestycje wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. z Zamościa. Wartość inwestycji to ponad  882 tys. zł. Dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło ponad 611 tys. zł.Inwestycja potrwa do połowy maja 2020 roku.

   Dotychczas została wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa na długości ponad 700 metrów (odcinek od granicy z Gminą Chrzanów). Trwają prace polegające na poszerzeniu jezdni na łukach, karczowaniu drobnych drzew i krzewów.

   Przebudową objęty został ciąg dróg o długości 2 kilometrów. W ramach zadania zostało zaplanowane wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 835 (zjazd obok młyna) do granicy z Gminą Chrzanów. Ponadto zostaną przebudowane zjazdy publiczne i indywidualne oraz renowacja rowów.

   - Reklama -

   3 Komentarze
   1. tomek mówi

    Nie ma się czym chwalić , prawda jest taka zaczął drogę na Zagrodach produkować bez żadnych
    zjazdów na posesję niema rowów, a na zakrętach drogę poszerzył do strony zewnętrznej to jest
    fachowiec od siedmiu boleści, który siedzi i dobrą kasę trzepie .

   2. Wojtek mówi

    Tytuł powinien brzmieć „powstaną nowe drogi” bo w zagrodach to raczej nieprędko będzie nowa

   3. de Vois of Goraj mówi

    Brawo, ale tak gwoli przypomnienia to w przyszłym mieście Goraj w samym centrum tejże miejscowości czeka na lepszy czas droga polno-błotna pomiędzy Kościelną a Targową, oraz totalnie zaniedbana część Nadrzecznej o Kościelnej do Dymitra.

   Zostaw odpowiedź

   Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

   Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.