- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Powstał powiatowy HUB pomocy humanitarnej

Na obiektach Autodromu przy ul. Motorowej 2 w Biłgoraju powstał Powiatowy Magazyn Pomocy. Czynny jest w dni robocze od godziny 8 do 18. Za jego koordynację odpowiada Biuro Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

- Reklama -

To centralny na Ziemi Biłgorajskiej punkt zbiórki, sortowania, przeładunku i dystrybucji transportu darów dla Ukrainy. Z powiatowego HUB-u pomoc humanitarna transportowana będzie do HUB-u wojewódzkiego w Lublinie bądź bezpośrednio do HUB-u ogólnopolskiego w Niemcach koło Lublina. Powiatowy HUB w Biłgoraju czynny jest w dni robocze od godziny 8.00 do 18.00.

Telefon kontaktowy do punktu pomocy humanitarnej: 604 505 239

- Reklama -

– Chodzi nam o systemowe skoordynowanie logistyki, zbiórki i transportu darów humanitarnych na objętą wojną Ukrainę. Działalność naszego HUB-u powiatowego odbywać się będzie dwutorowo. Po pierwsze, do Powiatowego Magazynu Pomocy przyjmować będziemy dary, które zbierać będą samorządy gminne. Każda gmina na nasz wniosek i na prośbę wojewody ma utworzyć gminny punkt zbiórki darów. I z magazynów gminnych rzeczy już spakowane, opisane, zapakowane na palety i z listami zbiorczymi produktów mają być transportowane do HUB-u powiatowego w Biłgoraju. Oczywiście jest także możliwość, by organizacje pozarządowe czy osoby prywatne dostarczały dary do Powiatowego Magazynu Pomocy – informuje Tomasz Rogala, wicestarosta biłgorajski.

Dary od organizacji społecznych, grup nieformalnych czy osób indywidualnych przyjmowane będą na parterze budynku biurowego Autodromu (ul. Motorowa 2, tel. 604 505 239). Tutaj w punkcie rejestrowym będą dary sortowane, pakowane i opisywane oraz transportowane HUBu wojewódzkiego. Z tych miejsc transport darów korytarzami humanitarnymi trafi do poszczególnych rejonów Ukrainy. Lista darów, które są zbierane, znajdą państwo na oficjalnej stronie internetowej powiatu biłgorajskiego lub na naszym profilu na Facebooku – dodaje wicestarosta Rogala.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.