- Reklama -

- Reklama -

Powstaje sieć kanalizacji

W gminie Józefów wykonywana jest duża inwestycja – budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Siedliskach. Prace idą pełną parą m.in. dzięki dogodnej pogodzie.

Dotychczasowa kanalizacja w Siedliskach była wykonana z rur kamionkowych. To powodowało przyjmowanie wód gruntowych i co za tym idzie wzrost kosztów przepompowywania ścieków. Poza tym kanalizacja przy blokach Spółdzielni Mieszkaniowej miała niewłaściwe spadki, co skutkowało zatrzymywanie ścieków i blokowało odpływ nieczystości z niektórych bloków.

W ramach modernizacji kanalizacji w Siedliskach gmina wybudowała nowy kolektor główny na odcinku od bloków Spółdzielni Mieszkaniowej do oczyszczalni. Został on wykonany z rur PCV, które zabezpieczą oczyszczalnię przed wodami gruntowymi.

- Reklama -

– Warunki atmosferyczne są sprzyjające. Obecnie wykonujemy II etap budowy kanalizacji. I etap polegał na wymianie kolektorów.  Nie ma co ukrywać, że warunki atmosferyczne i brak wody w gruncie pomogły inwestorowi, ponieważ nie musi wypompowywać wody  mówił podczas sesji Rady Miejskiej w Józefowie burmistrz Roman Dziura.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.