- Reklama -

- Reklama -

Powstaje dom dla seniorów

W gminie Turobin powstaje Dzienny Dom Pobytu Seniorów. Prace remontowe w budynku po byłej szkole w Tarnawie Dużej idą pełną parą.

 

 

Samorząd gminy Turobin otrzymał dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie Dziennego Domu Senior+, gmina Werbkowice na Klub Senior+.

- Reklama -

Jak podkreśla wójt gminy Andrzej Kozina, było duże zapotrzebowanie mieszkańców na takie właśnie miejsce.   Jest to pierwszy z punktów mojego programu wyborczego, który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej na wójta gminy, dlatego tym bardziej cieszę się, że już trzy miesiące po wyborach mogę przejść do etapowej realizacji obietnic – mówi wójt gminy Turobin Andrzej Kozina.

Dzienny Dom Seniora powstaje w budynku po byłej szkole w Tarnawie Dużej na ponad 1,5 ha działce. – Jestem zadowolony, że udało się zachować budynek, który jeszcze w maju 2018 roku mój poprzednik przeznaczył do sprzedaży. Dzięki programowi rządu Prawa i Sprawiedliwości możemy zachować budynek i przeprowadzić inwestycję – mówi wójt.

Inwestycja ma być zakończona w tym roku, a seniorzy z budynku będą mogli korzystać od stycznia 2020 roku.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Kris mówi

    Tzw. DOM DZIADA , jak powiedział by szwagier listonosz z tej GMINY

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.