Szkolenie język ang/niem/ros

Powołano kolejny zastęp harcerski

Obok "Życzliwości" i "Lojalności" w Majdanie Starym będzie działać kolejny zastęp harcerski, należący do 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek "Agape". Zastęp liczy 6 osób, a jego zastępową została Ula Kita. – Odwaga, to jedna z cech, które posiada każda harcerka, dlatego wybrałyśmy taką nazwę. Odwaga kieruje postępowaniem harcerek i jest naszą ideą – mówi zastępowa.  
Harcerstwo w Majdanie Starym zaczęło się rozwijać dwa lata temu, kiedy na zaproszenie Rady Rodziców tutejszej szkoły do miejscowości przyjechała Natalia Zająć, drużynowa 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek "Agape". Wraz z koleżankami ze swojej drużyny opowiadała, czym jest harcerstwo, pokazała także kilka gier i zabaw, które zwykle przeprowadzają na swoich zbiórkach dziewczęta. Po kolejnym spotkaniu okazało się, że zainteresowanie jest bardzo duże. Powołano dwa zastępy harcerek "Lojalność" i "Życzliwość", a zastępowymi zostały Natalia Rybak i Ala Nizio.
Po roku widać, że harcerstwo w Majdanie Starym prężnie się rozwija. Dziewczyny biorą udział w zbiórkach i obozach, zdobywają kolejne umiejętności, chętnie uczestniczą w życiu swojej lokalnej społeczności. Teraz szeregi harcerek zasilił kolejny zastęp. 
Przed dziewczynami jeszcze kolejne wyzwania. Przez trzy miesiące zastępowa i zastęp będą przechodzić próbę. W tym czasie harcerki będą mogły się sprawdzić. Na koniec czeka je egzamin. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.