- Reklama -

Powołania kadry wojewódzkiej i nabór do sekcji piłki nożnej dziewcząt

Cztery zawodniczki drużyny piłkarskiej RWKS Sparta Biłgoraj zostały powołane na mecz mistrzowski reprezentacji ZPN w ramach Ogólnopolskich Rozgrywek Młodziczek pomiędzy: Małopolski ZPN – Lubelski ZPN. Mecz odbędzie się 30 października w Radłowie k. Tarnowa. Będzie to  drugi mecz w ramach tych rozgrywek, w pierwszym Lubelski ZPN przegrał w Lublinie z Podkarpacki ZPN 1:4, trzeci mecz ze Świętokrzyski ZPN odbędzie się 25 października. Powołania cieszą tym bardziej, że z poszczególnych klubów województwa wytypowane zostały maksymalnie dwie zawodniczki.  Spartę reprezentują cztery co świadczy o dobrym poziomie szkolenia.

W okresie wakacyjnym zawodniczki Sparty wzięły udział w zgrupowaniu kadry województwa lubelskiego ZPN  w kategorii młodziczek (2005 r. i młodsze). Pierwsze zgrupowanie rozpoczęło się 28 lipca w  Łebie, drugie od 18 sierpnia w Krasnobrodzie. Wśród siedemnastu powołanych zawodniczek z klubów z województwa lubelskiego, znalazły się Raczkiewicz Wiktoria, Staszczak Magdalena, Szewczak Elżbieta oraz Szczepanik Julia.

- Reklama -

Wiktoria Raczkiewicz i Magdalena Staszczak są zawodniczkami grającymi najdłużej w drużynie z Biłgoraja, swoją przygodę z piłką rozpoczęły w 2013 roku. Rok później do drużyny dołączyła Julia Szczepanik, która jest wychowanką Włókniarza Frampol, w reprezentacji województwa lubelskiego pełni funkcję kapitana drużyny. Najpóźniej, w maju bieżącego roku do drużyny dołączyła Elżbieta Szewczak, swoje pierwsze kroki na boisku stawiała na zajęciach Metalowca Goraj, a w swoim pierwszym meczu w reprezentacji Lubelskiego ZPN od razu strzeliła jedynego gola dla drużyny.

W sezonie 2016/2017 drużyna piłkarska młodziczek Sparty Biłgoraj zajęła czwarte miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwa Młodziczek, biorąc udział w sześciu turniejach. W obecnym sezonie, po pierwszym turnieju który odbył się w Krasnymstawie, zajmuje pierwsze miejsce.

Sparta Biłgoraj poszukuje dziewcząt z roczników 2004 – 2007 chętnych do gry w piłkę nożną. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, a dziewczęta trenują na boisku "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju w poniedziałki i środy od godziny 16:30. Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach, mogą otrzymać więcej informacji dzwoniąc pod numer telefoniczny: 607 076 728.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.