- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Powitanie lata

- Reklama -

 

W niedzielne popołudnie 30 czerwca 2019 r. na turobińskim stadionie odbył się festyn Powitanie lata. Piękna pogoda, a przede wszystkim przebogaty program artystyczny sprawiły, że do późnych godzin nocnych stadion tętnił życiem.

Wystartowaliśmy tuż po godzinie 17.00, kiedy to, po powitaniu wójta gminy Andrzeja Koziny, na scenie pojawiła się Kapela Turobińska i wprowadziła uczestników w nastrój radosnej zabawy, wykonując znane i lubiane przeboje muzyki biesiadnej i ludowej.

Po występie Kapeli swoją prezentację miała Szkoła Muzyczna Maestro z Turobina, działająca od kilku miesięcy w Gminnej Bibliotece Publicznej. Świetnie dobrany repertuar i mistrzowskie wykonanie, rewelacyjny popis młodych gitarzystów. Jednym słowem: majstersztyk, czego dowiodły długo niemilknące oklaski.

Następnie na scenie pojawił się zespół instrumentalno – wokalny Pół na pół z Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksy Poździk w Sułowie. Młodzi wykonawcy przypomnieli ponadczasowe szlagiery muzyki biesiadnej i rozrywkowej.

W turobińskie Powitanie lata, odpowiadając na nasze zaproszenie, włączyła się kapela Kalina – Folk z Gminnego Centrum Kultury w Polichnie. Nie sposób było przejść obojętnie obok sceny. W ucho wpadały wspaniale wykonane znane i lubiane melodie: Winko piję, Miele młyn czy Kalina, zaś wzrok przykuwały piękne, kolorowe stroje.

Pogodny wieczór kojarzy się z gwiazdami, nic więc dziwnego, że właśnie na wieczór zaplanowano występy gwiazd disco – polo.

Jako pierwszy wystąpił NipperBoy. Publiczność, zwłaszcza jej młodsza część zareagowała natychmiast. Młodzież śpiewała wraz z zespołem. Utwory: Najpiękniejsza, Pierogi, Usta śpiewano nie tylko tuż przy scenie ale na całym stadionie. Najbardziej aktywni otrzymywali płyty zespołu. Po koncercie, który ze względu na aplauz publiczności i liczne bisy trwał znacznie dłużej niż planowano, artyści wyszli do swoich fanów, rozdając autografy.

- Reklama -

Równie entuzjastycznie powitano kolejną gwiazdę wieczoru – zespół Energy Girls. Piękne dziewczyny muzyką i tańcem „porwały” uczestników festynu do zabawy. Nawiązując do nazwy zespołu, energii nie brakowało piosenkarkom ale też były przez cały czas wspomagane śpiewem, co najmniej kilkuset uczestników. Trudno było nie włączyć się do śpiewania najbardziej znanych utworów: Ciebie chcę całować, Skimno, Dlaczego Cię nie było, czy miłości czas i równie trudno było nie tańczyć, zwłaszcza, że na scenie wyjątkowo skutecznie do tego zachęcano. Po występie, Energy Girls, który tworzą Paulina Banaszek – wokalistka, na co dzień instruktorka tańca, Karolina Żamojtel – gitarzystka, Paulina Kręnt perkusistka i DJ Yogas jeszcze przez długi czas rozdawali autografy zachwyconej publiczności.

Około godziny 22.00 na turobińskiej scenie rozbłysła kolejna gwiazda festynu Powitanie lata – wisienka na torcie zespół MeGustar. Czerwona sukienka porwała publiczność do śpiewu i do tańca. Rozbawiona młodzież najchętniej bawiłaby się razem z zespołem na scenie. Oj „się działo”, głośno, na wesoło, nogi same rwały się do tańca. Nic dziwnego, bo artyści dodatkowo nagradzali płytami zespołu bawiących się fanów. Nie mogło zabraknąć najbardziej znanych utworów: Za jeden uśmiech, Zwariowałem, Malowane serca czy Baja bongo. Niełatwo zakończyć występ, kiedy publiczność tak wspaniale się bawi, ale jak wiadomo, wszystko, co dobre, niekoniecznie szybko, niemniej jednak musi się skończyć, zwłaszcza że do ostatniego tego wieczoru występu przygotowywał się zespół Jako Tako.

Koncert zespołu Jako Tako również przyciągnął liczne grono swoich wielbicieli. Perkusistą zespołu jest mieszkaniec Turobina, któremu wszyscy kibicowaliśmy. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami był solowy popis perkusisty i nic dodać, nic ująć, po prostu „dał czadu”. Najbardziej znane utwory zespołu to: Całe miesiące, Moja kochana, Tyle motyle i jeden z najnowszych Tyłki do góry. Nie mogło też zabraknąć znanych utworów innych artystów disco polo.

Lato w Turobinie zostało powitane muzycznie i „na bogato”. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie, mógł pośpiewać, zatańczyć lub po prostu być i wysłuchać koncertów znanych i lubianych artystów.

Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników, nad którymi czuwali wespół strażacy z OSP z Turobina z agencją ochrony BAKO oraz wzmożone patrole policji.

Najmłodsi mogli pobawić się na zjeżdżalniach i/lub pojeździć samochodzikiem. Również dla nich przygotowano stoiska z zabawkami. Zabezpieczono także zaplecze gastronomiczne. Zatem przygotowano i coś dla ducha, i coś dla ciała. Ponadto dorosła część publiczności mogła także uzyskać szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń od przedstawicieli Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.

Organizatorzy festynu Wójt Gminy Turobin Andrzej Kozina i Gminna Biblioteka Publiczna w Turobinie składają podziękowania wszystkim artystom, którzy swoja obecnością uświetnili Powitania lata, oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach.

/UG Turobin/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.