- Reklama -

- Reklama -

„Powitanie Jesieni” na Ludowo

Wprawdzie lato kalendarzowe wciąż trwa, ale wraz ze spadkiem temperatury i deszczowymi chmurami na za oknem, zakończył się sezon plenerowych spotkań i wydarzeń. Stąd też, do następnego lata, trzeba było pożegnać się z pięknym boiskiem w Okrągłym i spotkać się w remizie OSP w Dereźni. Tam zaprzyjaźnione zespoły śpiewacze, prowadzone od lat przez jednego instruktora muzycznego pana Jana Szymaniaka, „śpiewająco” żegnały się z upalnym latem i witały jesienną aurę.

Na zaproszenie „Sąsiadeczek” w spotkaniu w Dereźni wzięły udział zespoły śpiewacze i zaproszeni goście, przyjaciele zespołu. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński z małżonką, Radni Gminy Biłgoraj – Maria Raduj i Stanisław Kubik, Tadeusz Mielnik, Przedsiębiorca z Korczowa z małżonką, Maria Gęborys, lokalna poetka, Celina Skromak, Dyrektor GOK w Biłgoraju oraz zespoły: „Zorza” z Dereźni, „Czeremcha” z Gromady i „Jarzębina” z Bukowej.

- Reklama -

Zespoły przy akompaniamencie akordeonowym pana Jana, zaprezentowały się w specjalnie na tą okazję przygotowanym programie muzycznym. To niedzielne spotkanie zespołów było też okazją do wspólnego pośpiewania znanych wszystkim i lubianych piosenek ludowych i biesiadnych oraz swobodnych rozmów przy stole, służących wymianie poglądów i doświadczeń. Integracji posłużyła również ludowa potańcówka, do której przygrywała, zagrzewając wszystkich do tańca Kapela Podwórkowa „Wygibusy”.

Dziękujemy organizatorkom, wszystkim paniom z zespołu „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego, panu Tadeuszowi Mielnikowi oraz panu Radnemu Gminy Biłgoraj Stanisławowi Kubikowi, za przygotowanie tego spotkania, za niezwykłą gościnność i przemiłą atmosferę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.