Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej 2018

W Biłgoraju dziś odbył się Festiwal Piosenki Ludowej. Na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury występują zespoły z całego powiatu.

Na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury swoje umiejętności wokalne zaprezentowało dwanaście zespołów z terenu powiatu biłgorajskiego.

Wystąpiły: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Zawierucha”, Zespół „Rutyna” z Biszczy, Zespół „Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa, Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, Zespół „Gospa” z Frampola, Młodzieżowy Zespół Wokalny z Goraja, „Majdanianki” z Majdanu Nepryskiego, Zespół Śpiewaczy „Odnowa” z Rogali oraz Zespół Folkowy „Za Horyzontem” z Zawadki,  Zespół Wokalny Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, Zespół wokalny „ISKIERKI” z Turobina i Kapela Turobińska.

Festiwalowe występy oceniało jury w składzie:

Kornelia Rudy – przewodnicząca jury, muzyk ze specjalizacją wokalną, nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury. Wielokrotnie występowała z Krakowskim Chórem Młodej Filharmonii. Na swoim koncie ma także występy z Teatrem Starym w Krakowie, Chórem Męskim Echo z Biłgoraja, a także podczas imprez w Biłgorajskim Centrum Kultury.

Ewa Maciocha– członek jury – Radna Rady Powiatu w Biłgoraju, przewodnicząca Komisji Edukacji,  społecznik, animator kultury. Aktywizuje lokalną społeczność, inicjuje, wspiera i koordynuje wszystkie działania kulturalne na terenie Gminy Aleksandrów.

Jan Szymaniak –członek jury – z wykształcenia nauczyciel muzyki .Założyciel Kapeli Podwórkowej Wygibusy, którą prowadzi ponad 20 lat. Aktualnie  prowadzi cztery zespoły

w gminie Biłgoraj.  Juror wielu festiwalów.

Zofia Siek– sekretarz jury –  zastępca kierownika w wydziale Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.