- Reklama -

Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego (FOTO)

We wtorek, 7 czerwca, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju uroczyście obchodzono Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To święto obchodzone jest w Polsce od 2006 roku.

W spotkaniu udział wzięli rodzice zastępczy z terenu powiatu, pracownicy Wioski Dziecięcej na czele z dyrektorem Ludwikiem Zbochem oraz władze Powiatu: Marian Tokarski Starosta, Jarosław Piskorski Wicestarosta i Jarosław Lipiec Etatowy Członek Zarządu Powiatu. Byli także pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z dyrektor Teresą Jonik.

- Reklama -

Gości przywitał Starosta Marian Tokarski. – Mamy 57 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 79 dzieci. Od 1984r. istnieje u nas także Wioska Dziecięca, gdzie obecnie przebywa 75 wychowanków. Poza terenem naszego powiatu w placówkach opiekuńczo – wychowawczych przebywa 17 dzieci, a w rodzinach zastępczych 10 dzieci – zaznaczył Starosta – Do pełnienia zadania rodzica zastępczego nie wystarczą chęci czy wykształcenie, ale trzeba mieć powołanie. To jest wspaniała postawa, która zasługuje na uznanie. Można stworzyć dzieciom w trudnych sytuacjach życiowych normalne warunki rodzinne, dać im miłość i troskę rodzicielską. Z okazji dzisiejszego spotkania pragnę przekazać państwu wyrazy uznania, szacunku i podziękowania za to, co robicie. W imieniu samorządu powiatowego chylę przed wami czoła, bo jest to naprawdę niezwykła praca, ogromne poświęcenie, wielki trud i piękna misja. Życzę wam, by miłość, którą codziennie dajecie była odwzajemniona – mówił.

Zebrani wysłuchali niezwykle ciekawego i pouczającego wykładu Grażyny Szabat wykładowcy Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju. Można było zapoznać się zasadami pierwszej pomocy w przypadkach złamań, zachłyśnięć, oparzeń, ukąszeń czy zatrzymania krążenia zarówno u dzieci jak i dorosłych. Chętni mogli nowo zdobyte umiejętności przećwiczyć na fantomach. Na zakończenie dla wszystkich był poczęstunek.

MS

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.