- Reklama -

- Reklama -

Powiat rozdał pieniądze

Znane są wyniki konkursu ofert na dotacje do realizowanych zadań publicznych. Łącznie 55 organizacjom przyznano kwotę 146 tys. zł.

- Reklama -

Na zadania z zakresu kultury przeznaczono 49 500 zł. Organizacje starające się o środki mogły je przeznaczyć na organizację imprez artystyczno-kulturalnych o charakterze ponadlokalnym, integrację środowisk w celu upowszechniania tradycji lokalnej, inicjowania, kontynuacji i podtrzymywania wartości historycznych, humanistycznych i chrześcijańskich lokalnego środowiska; upowszechnianie i promocję twórczości kulturalnej w kraju i za granicą.

60 tys. zł przeznaczono na zadania dotyczące kultury fizycznej. Za te pieniądze organizacje będą m.in. organizowały imprezy o charakterze ponadlokalnym przy udziale uczniów szkół z terenu powiatu.

urząd MArszałkowski projekt

Na zadania związane z turystyką przeznaczono 30 tys. zł. Pierwszeństwo miały imprezy o charakterze ponadlokalnym, będące promocją turystyczną powiatu oraz wspierające rozwój turystyczny powiatu biłgorajskiego. Środki można było uzyskać również na wyznaczenie lub konserwację szlaków turystycznych.

6,5 tys. zł trafi na ochronę i promocję zdrowia. Realizowane będą zadania związane z profilaktyką zdrowotną oraz programami terapeutycznymi. Ważna jest również promocja działań aktywizacyjnych i zdrowotnych z uwzględnieniem honorowego krwiodawstwa i chorób nowotworowych.

Zadanie z zakresu upowszechniania kultury

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej

Zadania z zakresu turystyki

Zadania z zakresu promocji zdrowia

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. lucynka mówi

    A czy dostała coś cokolwiek najbiedniejsza gmina w powiecie??? Zapewne nie. otóz powiem wam dlaczego. Gmina zamkneła swe podwoje ponownie i zaparła sie od srodka na cztery spusty. Nie wejdziesz nic nie załatwisz nic nie dostaniesz. zarzadzenie włodarza tejze gminy. Obawia sie tak bardzo covida ze nawet w domu zastosowala kwarantanne całkowita. Mysli jakby tutaj dotrwac do kolejnej kadencji. Za dobre kase trzepie w tym potockim grajdole by z niej ot tak zrezygnowac. teraz po podwyzkach to okolo 15 tys zł miesiecznie na lape dostaje. wiec co mu bieda zrobi, tylko zyc i dalej trzepac kase. Wprawdzie ludziska juz zobaczyły jego prawdziwa twarz ale on sie tym nie martwi. ma sporo wyznawców co wioerza w jego intelekt. No cóz mam przykra wiadomosc dla nich, zawioda sie i to bardzo bo z tym intelektem to ściema jest zupełna. chodzi otylko by wyrwac kasy kasy jak najwiecej i to wszysko. Reszta to tylko taki dodatek nic nie znaczacy. Wyraził to jakis czas temu gdy radni chcieli z nim porozmawiac. Odpowiedział ze on nie bedzie rozmawiał z kims komu sloma z butów wystaje. Bop on to pan jest wielki madry i wogóle. wiec te chłopy co im wystaje słoma powdziekowali mu i na tym skonczyła sie przygoda,, teraz jest akt drugi, teraz ma lepiej bo wodzem go wybrali. Tylkoze władza to odpowiedzialnosc za swoje czyny. jak narazzzie udaje mu sie przetrwac ale tych co go zdazyli poznac jest coraz wiecej i wiecej

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.