- Reklama -

- Reklama -

Powiat biłgorajski wśród najlepszych na Lubelszczyźnie

Powiat biłgorajski został wyróżniony podczas Gali „Europejski Samorząd – Ambasador Funduszy Europejskich w Lublinie. Oceniane były miejscowości, powiaty i samorządy z całej Lubelszczyzny. Powiat biłgorajski dostał nagrodę w kategorii "Zdrowia i polityka senioralna" za projekty skierowane do seniorów.

- Reklama -

Podczas piątkowego wydarzenia poznaliśmy samorządy uhonorowane tytułem „Europejski Samorząd-Ambasador Funduszy Europejskich”. Gospodarzem wydarzenia, podczas którego przedstawieni zostali laureaci i wyróżnieni, którzy najlepiej realizują inwestycje unijne w Województwie Lubelskim, był Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Nas najbardziej interesuje kategoria: Zdrowie i polityka senioralna

 

  • Wyróżnienia: Powiat Biłgorajski za projekt pn. Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski oraz Gmina Serokomla za projekt pn. Seniorzy bez barier. Kluby Seniora w gminie Serokomla.
  • Laureat: Powiat Kraśnicki za projekt pn. Za krokiem krok.

 

Podczas Gali, wręczone zostały także Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego. Wśród uhonorowanych jest także starosta biłgorajski – Andrzej Szarlip.

- Reklama -

Celem wydarzenia było uhonorowanie i docenienie samorządów, które najefektywniej wdrażają środki unijne w naszym regionie, a świadczą o tym chociażby ministerialne rankingi, z których wynika, że województwo lubelskie jest liderem spośród pozostałych województw we wdrażaniu funduszy unijnych.

Była to także okazja do podkreślenia pozytywnego wpływu unijnych dotacji na lokalne społeczności. Inwestycje unijne widzimy na co dzień. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie samorządowcy, którzy potrafią skutecznie przygotowywać i realizować projekty, z których bezpośrednio korzystają mieszkańcy. Ponadto, wydarzenie było okazją do podziękowania wszystkim samorządowcom za ich ciężką pracę, dzięki której nasz region stale się rozwija.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

Projekt Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski, był skierowany  do 44 osób, w tym do minimum 40 osób po 60 roku życia, niesamodzielnych ze względu na podeszły wiek w terenu miasta Biłgoraj i gminy Tereszpol. Osoby te brały udział w zajęciach prowadzonych w dwóch Klubach Seniora: w Biłgoraju w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów i w remizie OSP w Szozdach. Na potrzeby działalności tych klubów obiekty zostały zaadoptowane poprzez wykonanie robót budowlanych. Została także zatrudniona wykwalifikowana kadra, która prowadziła zajęcia edukacyjne i szkolenia aktywizujące osoby starsze, niepełnosprawne, wykluczone lub zagrożone wykluczeniem społecznym.

Efektem prowadzenia tych zajęć kulturalnych i sportowych takich jak zajęcia kulinarne, komputerowe, artystyczne i gimnastyczne ma być ograniczenie barier wynikających z wykluczenia społecznego spowodowanego podeszłym wiekiem, niepełnosprawnością i niesamodzielnością.

Wartość projektu to 1 771 059,60 zł, w tym 273 780,00 zł stanowi wkład własny niefinansowy, a uzyskane dofinansowanie wynosi 1 497 279,00 zł.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.