- Reklama -

- Reklama -

Powiat biłgorajski pojedzie nad Wieprz?

Jest i zaproszenie dla mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej. Przed nami szósta edycja ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka. 21 kwietnia (następna niedziela) wolontariusze z najliczniejszego sztabu Czystej Rzeki w Polsce wyruszą z Tarzymiech w gminie Izbica by posprzątać teren wzdłuż koryta rzeki Wieprz.

- Reklama -

Oprócz ekip pieszych zorganizowane zostaną trzy drużyny, które będą wyławiać śmieci z pokładów kajaków. Sprzątanie odbędzie się na czterech wytyczonych wcześniej trasach: Nielisz-Wirkowice, Wirkowice-Tarnogóra, Tarnogóra-Dworzyska oraz Dworzyska-Krasnystaw.

W ubiegłym roku w całym województwie lubelskim podczas Operacji Czysta Rzeka udało się zebrać 4130 worków śmieci. Tym razem, by zmotywować wolontariuszy do poprawienia tego wyniku, lokalny sztab Kanukam organizuje konkurs na największą ilość zebranych odpadów oraz na najciekawszą znalezioną rzecz. Nagrodami są książki „Życie seksualne kajakarzy. Zapiski          z badań terenowych podczas spływów rzeką Narew, Supraśl, Bug, Biebrza i Czarna Hańcza” Wojciecha Koronkiewicza, wyd. Paśny Buriat, vouchery na darmowe zwiedzanie muzeum oraz katalogi wystawy „Antoni Oleszczyński w zbiorach Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie”, zabytkowy rower Ukraina od firmy Madera i zestaw gadżetów kajakowych od największego            w Polsce sklepu kajakowego Kanokajaki.

urząd MArszałkowski projekt

Tegoroczna akcja rozpoczyna się w niedzielę 21 kwietnia o godzinie 10:00, kiedy to odbędzie się odprawa ekip sprzątających w siedzibie Kanukam w Tarzymiechach. Po powrocie wszystkich wolontariuszy o godzinie 15:00 rozpocznie się ognisko z poczęstunkiem przygotowanym przez Fundację Sanctus Nemus oraz KGW Swojaki, a o 17:00 dla uczestników Operacji Czysta Rzeka zagrają zespoły MadStone (Krasnystaw), Navahe (Izbica) oraz Ekspresja (Zamość). Zebrane podczas akcji worki odbierze Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Izbicy.

Udział w akcji jest darmowy dla wszystkich uczestników, a impreza odbywa się w duchu działania na rzecz lokalnej społeczności, przy wsparciu licznych miejscowych firm,  przedsiębiorstw i         i organizacji. Lokalny Sztab Kanukam wspiera Gmina Izbica, Bank Spółdzielczy w Izbicy, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Izbicy, Krasnostawski Dom Kultury, Maj Foto, Kreatywny Strych, Pałacowa Przystań, Szajówka, GeoLogicznie, agencjabojarski.pl, Brama 4, Skup Złomu Pod Kominem, Wiert-Bet, Fura Kebabów, OSP Izbica, Tarnogóra, Tarzymiechy                                 i Kraśniczyn oraz sklepy Lewiatan, Stokrotka, Groszek i Masarnia u Rzeźnika Henryka z Izbicy.

Nowa Gazeta Biłgorajska jest patronem medialnym akcji.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

foto: Operacja Czysta Rzeka

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Krzysiek mówi

    Grupa wolontariuszy z Żurawia z gminy Turobin w ramach tej akcji sprzata rzekę Por i jej dolinę pieszo i w kajakach,dopływ Wieprza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.