- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Powiat biłgorajski chce mieć … wirtualną strzelnicę

Przy jednej ze szkół w Biłgoraju, jeszcze w tym roku ma powstać pierwsza w naszym powiecie - wirtualna strzelnica. Powiat liczy, że na inwestycję za 240 tys. zł zdecydowaną większość kasy wyłoży Ministerstwo Obrony Narodowej. O co chodzi z tą strzelnicą i dla kogo będzie przeznaczona?

- Reklama -

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni zabezpieczyli w budżecie 40 tys. zł wkładu własnego na budowę wirtualnej strzelnicy.

 

Jarosław Bury, kierownik Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Informatyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju dziękował za przyjęte zmiany budżetowe i wyjaśnił na czym polegać ma inwestycja:

 

Madziar_Wybory

-Dzięki  zmianom w budżecie został zabezpieczony wkład własny konieczny, żeby powstała kolejna inwestycja jaką jest to utworzenie strzelnicy wirtualnej. Jest to nowość. W naszym powiecie jeszcze takiej strzelnicy nie ma. Najbliższe powiaty, które mogą się pochwalić takimi strzelnicami, to powiat zamojski czy janowski. My dołączamy do tej grupy i dzięki zabezpieczeniu wkładu własnego mamy szansę na 169 tys. zł dofinansowania. Oczywiście, nasz wniosek zostanie dopiero złożony, i będzie podlegał ocenie w Ministerstwie Obrony Narodowej – mówi Jarosław Bury

 

Kierownik wyjaśnia, że strzelnica jest bardzo nowoczesnym, multimedialnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Ze strzelnicy będzie mogła korzystać przede wszystkim młodzież. Strzelnica posiadać będzie  osiem replik broni bezpiecznych, dostosowanych, które symulowały będą  odrzut i hałas. Strzelnica umożliwi strzelanie na różnych dystansach – od 25 do 100 metrów w zamkniętym pomieszczeniu.

 

-Będzie można ćwiczyć strzelanie dynamiczne, strzelanie nocą, strzelanie statyczne. Będzie możliwość zapisania i odtworzenie strzelania,a nawet rozegrać zawody LAN w sieci z innymi powiatami lub drużynami w kraju – dodaje kierownik Bury.

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Inwestycja zostanie uruchomiona przy ZSZiO w Biłgoraju.

 

-Koncepcja i lokalizacja ustalona z Zarządem ma na celu umożliwienie korzystania ze strzelnicy nie tylko młodzieży, ale również mieszkańcom powiatu biłgorajskiego w zorganizowanych w grupach – wyjaśnia Bury.

 

W przypadku otrzymania  dofinansowania  z MON  realizacja  inwestycji rozpocznie się  w lipcu, a zakończy w grudniu.

 

 

Radny Mirosław Późniak pytał o funkcjonowanie strzelnicy w kontekście programu nauczania przedmiotów związanych z edukacją bezpieczeństwa i umożliwienie korzystania ze strzelnicy, w ramach realizacji programu nauczania, wszystkim szkołom:

 

-Strzelnica będzie bezpłatna. Regulamin będzie regulował zasady korzystania ze strzelnicy. Na pewno pierwszeństwo korzystania będą miały klasy o profilu mundurowym – odpowiada kierownik Bury.

 

 

 

Foto: zdjęcie ilustracyjne (ac-m.pl)

 

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.