- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Potwierdzilismy beda nowe posterunki policji

To bardzo dobra i potwierdzona informacja. Na terenie powiatu biłgorajskiego powstaną trzy posterunki policji: w Turobinie, Księżpolu i Goraju. – Władze gmin zadeklarowały nieodpłatne przekazanie nieruchomości oraz wsparcie finansowe. W planie jest budowa posterunków modułowych – przekazała nam KWP w Lublinie.

- Reklama -

Utworzenie posterunków w systemie modułowym wymaga, aby wielkość działki umożliwiała postawienie parterowego budynku biurowego. Działka powinna mieć powierzchnię ok. 165 mkw. Oprócz budynku biurowego ma na niej znaleźć się budynek garażowo-magazynowy o powierzchni użytkowej ok. 70 mkw. oraz maszt antenowy dla potrzeb łączności.

Na jakim etapie jest tworzenie posterunków?

Posterunek Policji w Turobinie

KWP w Lublinie jest w trakcie pozyskiwania działki pod budowę. Nieruchomość zlokalizowana jest w ścisłym centrum, przy ul. Piłsudskiego. Zakończenie inwestycji wstępnie planowane jest na 2023 r.

Posterunek Policji w Księżpolu

- Reklama -

KWP w Lublinie otrzymała wstępną lokalizację działki. Czeka na informację, czy nieruchomość spełnia wymogi do budowy inwestycji w technologii modułowej. Realizacja zadania planowana jest wstępnie na 2023 r.

Posterunek Policji w Goraju

Trwa opracowanie analizy zaproponowanych przez gminę nieruchomości pod względem spełnienia wymogów do budowy posterunku modułowego.

Nowe posterunki Policji będą funkcjonować na zasadzie obsady 8-etatowej – przekazała nam lubelska KWP.

Środki na realizację zadań pochodzą  z budżetu Policji, z Centralnego Funduszu Wsparcia Policji oraz ze środków przekazanych przez samorządy.

fot: policja.gov.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.