- Reklama -

Potrzebny remont

Potrzebny pilny remont drogi na odcinku Krasnobród – Długi Kąt. Obecnie środków finansowych na to nie ma. Wniosek o dofinansowanie został złożony i czeka na rozpatrzenie.

- Reklama -

Radny Henryk Kudełka po raz kolejny wnioskował o przebudowę skrzyżowania w Stanisławowie. Potrzebne jest wykonanie przejścia dla pieszych, barierek ochronnych i odpowiednie oznakowanie tego skrzyżowania. – Spotkałem się w Stanisławowie z Dyrekcją Rejonu Dróg z Biłgoraja w miejscu, gdzie chcielibyśmy, aby zostało przebudowane skrzyżowanie. Uzyskałem od nich informację, że do przekształcenia tego skrzyżowania konieczne jest położenie nowego dywanika asfaltowego na odcinku Długi Kąt – Wólka Husińska – mówi radny. Dodaje, że dla mieszkańców Stanisławowa ta przebudowa jest niezbędna, gdyż co roku dochodzi tam do wypadku drogowego. Pod koniec ubiegłego roku doszło do kolizji, w której uszkodzona została tablica informacyjno-turystyczna oraz zostało rozbite ogrodzenie figury z wizerunkiem Matki Bożej.

Radny zwrócił również uwagę na odcinek drogi w Długim Kącie. – Wjeżdżając do tej wsi od strony Krasnobrodu, na pierwszym zakręcie jest tak zwana „pralka asfaltowa”, która jest uciążliwa zarówno dla mieszkańców gminy, jak i turystów – twierdzi. Dodaje, że przejazd przez ten odcinek jest niezmiernie trudny, asfalt jest tak zdeformowany, że jadący po nim pojazd jest znoszony na przeciwny pas ruchu, co może skończyć się zderzeniem czołowym z pojazdem nadjeżdżającym z drugiej strony, a często kończy się wypadnięciem samochodu z jezdni i trafieniem do rowu. Radny prosi o odpowiednie oznakowanie tego miejsca oraz położenie nowego asfaltu.

Radnemu Kudełce odpowiedzi udzieliła dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju Maria Góralska. Podkreśla, że w 2018 roku został złożony wniosek do Lasów Państwowych o dofinansowanie zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 2949L Krasnobród – Długi Kąt”. Projekt obejmuje odcinek 4,5 km i ma wartość ok. 4 mln zł. Wniosek nie jest jeszcze rozpatrzony przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Realizacja zadania będzie możliwa po uzyskaniu środków zewnętrznych z funduszy pomocowych. W przypadku przyznania środków Zarząd Dróg Powiatowych zwróci się do burmistrza z prośbą o pomoc finansową w zapewnieniu wkładu własnego.

Dyrektor wyjaśnia, że w październiku 2018 r. na skrzyżowaniu w Stanisławowie zostały ustawione słupki krawędziowe odblaskowe w celu dokładniejszego wskazania geometrii skrzyżowania oraz oznakowano ograniczenie skrajni poziomej stosownymi tablicami na przepuście i w pobliżu skrzyżowania. – W czasie wykonywania remontów cząstkowych w okresie wiosennym podejmiemy próbę zniwelowania nierówności na pofałdowanej nawierzchni z asfaltu lanego w pobliżu miejscowości Długi Kąt. Miejsce to jest właściwie oznakowane – zapewnia. Dodaje, że po remoncie powinno dojść do poprawy komfortu podróżowania. Położenie nowego asfaltu jest ujęte w kompleksowym projekcie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.