- Reklama -

- Reklama -

Potrzebny remont w Siedliskach

Ścieżka rowerowa i chodnik w Siedliskach (gm. Józefów) potrzebują oczyszczenia z namułu. Konieczne jest też udrożnienie kanalizacji deszczowej. Pojawiają się problemy z odprowadzeniem wody z chodników.

- Reklama -

Z interpelacją w tej sprawie wystąpił radny Rady Miejskiej w Józefowie Łukasz Berdzik. Zwrócił się z prośbą o jak najszybszą modernizację odwodnienia chodnika i ścieżki rowerowej w Siedliskach na wysokości tartaku. Jego zdaniem, podczas ulewnych bądź długotrwałych deszczów tworzą się tam duże zastoiska wody, które uniemożliwiają normalne użytkowanie chodnika. – Sytuacja taka zmusza mieszkańców do wychodzenia na drogę wojewódzką w celu ominięcia zgromadzonej wody i naraża ich na niebezpiecznie sytuacje zagrażające ich życiu i zdrowiu – twierdzi radny. Radny podkreśla, że trwa rok szkolny i ruch na chodniku jest intensywny. – Jesteśmy zobowiązani zadbać o bezpieczeństwo dzieci i rodziców korzystających z chodnika – dodaje.

Interpelacja radnego trafiła do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą drogi i chodnika. Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu, który bezpośrednio administruje tę drogą, oczyści nawierzchnię wymienionych elementów pasa drogowego. Ponadto, w miarę możliwości technicznych, wykonane zostaną prace mające na celu udrożnienie elementów odwodnienia. – Zaprojektowane i wykonane odwodnienie na przedmiotowym odcinku ścieżki rowerowej i chodnika nie jest w stanie na bieżąco odprowadzać wodę przy obfitych opadach deszczu – twierdzi Andrzej Sieńko, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. – Odnośnie drzew i krzewów informujemy, że Obwód Drogowy w Józefowie dokonał podcinki zadrzewienia utrudniającego ruch pieszy, jednakże cześć drzew znajduje się na prywatnych działkach i pielęgnacja zadrzewienia należy do właścicieli – dodaje.

- Reklama -

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.