- Reklama -

Potrzebny remont ośrodka zdrowia

Budynek, w którym znajduje się Przychodnia Zdrowia oraz Spółdzielnia Socjalna wymaga remontu. W tym roku jednak nie będzie przeprowadzony. W gminnym budżecie brakuje na to środków.

Radna Rady Miejskiej w Józefowie zgłosiła interpelację dotyczącą stanu zewnętrznego budynku samorządowego, który obecnie zajmuje Przychodnia Nasze Zdrowie oraz Spółdzielnia ROZTOCZE. Zdaniem radnej, budynek ten wymaga pilnego remontu zewnętrznego. – Metalowe konstrukcje od strony garaży są skorodowane, wymagają kompleksowego malowania. Remontu wymaga także dach, po większych deszczach w wielu miejscach przecieka – twierdzi radna. Dodaje, że kawałki odpadającego starego tynku ze ścian oraz gzymsów stanowią bardzo duże zagrożenie, szczególnie od ulicy Kościuszki, ponieważ bezpośrednio przy budynku jest chodnik dla przechodniów. – Obok budynku przechodzi bardzo dużo mieszkańców gminy, ale również wiele osób obcych – grupy wycieczkowe, turyści odwiedzający Józefów i udający się na posiłek do baru – dodaje.

Docieplenie przychodni zdrowia i wykonanie elewacji zewnętrznej w tym roku będzie niemożliwe.
Około 600 tys. zł, które moglibyśmy dodatkowo przeznaczyć na inwestycje, musieliśmy dodatkowo przeznaczyć na bieżące utrzymanie Urzędu Miejskiego i podległych jednostek w związku z koniecznością zabezpieczenia środków finansowych od stycznia 2020 r. m.in. na podwyższenie cen energii o 50% oraz najniższego wynagrodzenia 2600 zł brutto dla wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego w Józefowie i podległych jednostek oraz zwiększenie odpisu na fundusz socjalny – informuje Roman Dziura, burmistrz Józefowa.
Wyjaśnia, że te trzy podstawowe składniki zmniejszyły znacząco możliwości rozwojowe gminy. Dodaje, że zabezpieczenie środków na potrzebne inwestycje będzie coraz trudniejsze.
Roman Dziura zauważa, że oprócz inwestycji uchwalonych w budżecie gminy na 2020 rok rozstrzyga się kwestia potężnej inwestycji ze Starostwem Powiatowym w Biłgoraju na remont drogi Szopowe – Górniki – Stanisławów – Długi Kąt do granic powiatu w kierunku Krasnobrodu. – Jeżeli ta inwestycja wejdzie do realizacji, będzie wymagany udział gminy Józefów 25% w kosztach budowy, co jeszcze bardziej utrudni wprowadzanie kolejnych inwestycji – dodaje. Inwestycja planowana jest do realizacji w 2021 roku.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.