Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Potrzebny chodnik i droga

Mowa o chodniku w Brzezinach i nawierzchni asfaltowej w Tarnowoli. O te dwie inwestycje zabiega Andrzej Łokaj, radny Rady Miejskiej w Józefowie.

- Reklama -

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Józefowie radny Andrzej Łokaj pytał o inwestycję w Brzezinach. Chodzi o budowę chodnika w miejscowości Brzeziny. Podkreślał, że inwestycja jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Radny pytał również o wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej w miejscowości Tarnowola z możliwością przedłużenia nawierzchni do drogi wojewódzkiej nr 853. – Nawierzchnia asfaltowa w Tarnowoli jest użytkowana ponad 30 lat. Spowodowało to liczne ubytki i uszkodzenia nawierzchni, kwalifikując ją do do całkowitego remontu – twierdzi Andrzej Łokaj, radny Rady Miejskiej w Józefowie. Dodaje, że obie inwestycje zostały ujęte w kadencyjnym budżecie obywatelskim.

Czytaj także:

urząd MArszałkowski projekt

Błoto niszczy budynek

Okazuje się, że w budżecie gminy w 2022 r. zarezerwowano 340 tys. zł na budowę chodnika w miejscowości Brzeziny. – Termin rozpoczęcia prac będzie uzależniony od uzyskania z Ministerstwa Cyfryzacji zgody na odstąpienie od budowy kanału technologicznego, bezpośrednio po uzyskaniu zgody zostanie ogłoszony przetarg, a następnie przystąpimy do jego wykonania – wyjaśnia burmistrz Roman Dziura.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Natomiast jeżeli chodzi o nawierzchnię asfaltową do miejscowości Tarnowola, władze gminy planują wystąpić z wnioskiem o środki finansowe w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. – Po rozpatrzeniu naszego wniosku udzielimy odpowiedzi w przedmiocie ewentualnego terminu realizacji inwestycji – zaznacza burmistrz Dziura. Dodaje, że wydłużenie powyższej drogi do drogi wojewódzkiej wymagałoby uzyskania zgody Nadleśnictwa Józefów na wykonanie  inwestycji na gruntach będących w ich zarządzie oraz uregulowania stanu prawnego drogi. – Nie ukrywam, że jest to zadanie trudniejsze i nie ma pewności, że uda się go zrealizować do końca kadencji – dodaje.

Czytaj także:

Bogaty i szczodry rok

- Reklama -

1 komentarz
  1. Gostek mówi

    „zgody na odstąpienie od budowy kanału technologicznego,”
    W Biłgoraju, Goraju, Turobinie, Frampol też tak uczynią, teraz jakakolwiek budowa sieci i trzeba zdzierać nową kostkę , brawo za prowizoryczną oszczędność (płać 3 razy tyle za budowę później).
    Proponuję władzy zmniejszyć sobie pensję , znajdą się środki, anie robić na odpier….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.