- Reklama -

- Reklama -

Potrzeba 7 tys. zł dla dzieci

W niedzielę Rada Rodziców Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy przeprowadziła kiermasz ozdób świątecznych. W planach jest zebranie 7 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych dla dzieci.

- Reklama -

W tym roku, jak i w zeszłym, Rada Rodziców Samorządowego Zespołu Szkolnego im Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy przeprowadziła kiermasz ozdób świątecznych. Akcja odbyła się po każdej Mszy Świętej przed Kościołem Parafialnym imienia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biszczy. Każdy, za symboliczną kwotę mógł nabyć bombki, choinki, kartki oraz stroiki przygotowane przez dzieci. Zebrane pieniądze zostaną w całości przeznaczona na wyposażenie sal językowych szkoły.

Jak opowiadają osoby biorące udział w akcji, był to już drugi kiermasz Rady Rodziców z Biszczy, a za tydzień jest w planach kolejny.

-Te przepiękne ozdoby, które możemy dzisiaj sprzedawać, przygotowały dzieci z pomocą rodziców, nauczycieli, możliwe, że nawet dziadków. W zeszłym roku, za zebrane pieniądze, Rada Rodziców wyposażyła salę językową w szkole. Został zakupiony sprzęt audio oraz meble. Teraz mamy w planach dokupić dodatkowo tablicę multimedialną. Te, które obecnie znajdują się w szkole, pamiętają moje czasy, oraz moich koleżanek. Chcielibyśmy, aby ta klasa wyglądała i była wyposażona od A do Z. Niech ten sprzęt będzie na wysokim poziomie nawet w takiej małej miejscowości jak Biszcza-opowiada Andżelika Czekirda, Przewodnicząca Rady Rodziców w Biszczy.

- Reklama -

Już za tydzień następny kiermasz

W niedzielę, 15 grudnia, po Mszy Świętej o godzinie 8.00 oraz 12.00 przed kościołem w Biszczy będzie przeprowadzony kolejny kiermasz ozdób świątecznych. Każdy, zainteresowany pomocą może nabyć ozdobę świąteczną wspierając w ten sposób akcję.

Na rok 2020 Rada Rodziców z Biszczy ma ambitne plany. W założeniach jest zebrać 7000 zł. Rodzice chce, aby uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkolnego im Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy mogli uczyć się języka za pomocą nowoczesnej technologi, która na pewno poprawi jakość kształcenia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.