Automax

Potrójne święto w Biłgoraju

12 października w Biłgoraju odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Każdy chętny będzie mógł zostać dawcą szpiku, zgłosić się jako wolontariusz do Szlachetnej Paczki i świętować 3. urodziny Studia Figura!

12 października w Studiu Figura w Biłgoraju każdy chętny może zrobić coś dobrego dla siebie i innych. W godzinach od 9.00 do 20.00 będzie tam trwać rejestracja dawców szpiku oraz zapisy wolontariuszy do Szlachetnej Paczki. W tym dniu będą także obchodzone 3. urodziny Studia Figura. Organizatorami akcji są Katarzyna Kidaj, Gabriela Cap i Elżbieta Łukasik.

– Osoby, które zechcą zostać wolontariuszami Szlachetnej Paczki, na miejscu będą mogły zgłosić się do systemu oraz od razu przejść krótką rozmowę rekrutacyjną. Dzięki temu nie będą musiały czekać na decyzje czy kontakt z liderem. Będą mogły dowiedzieć się, na czym polega rola wolontariusza w Paczce, jakie daje możliwości – wyjaśnia Elżbieta Łukasik, lider Szlachetnej Paczki rejonu Biłgoraj.

Tego samego dnia będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI.

– Od początku, gdy otworzyłam w Biłgoraju partnerskie Studio Figura w 2015 r., zakładałam, że oprócz podstawowej bazy usług dotyczącej odchudzania, modelowania sylwetki, stworzę wyjątkowe miejsce. Przez te 3 lata wraz z moim wspaniałymi pracownicami podejmujemy różne inicjatywy, organizujemy spotkania tematyczne, szkolenia, eventy nie tylko dla klientek naszego Studia, ale także dla wszystkich chętnych pań z naszego miasta i okolic. Również priorytetem jest dla mnie działalności charytatywna i włączanie się w różne akcje – przyznaje szefowa Studio Figura w Biłgoraju Katarzyna Kidaj. – 12 października obchodzimy 3. jubileusz Studia Figura, więc postanowiłam połączyć naszą uroczystość, która cieszy się ogromną popularnością, z tak piękną akcją DKMS „Dzień Dawcy Szpiku”. Jeden telefon do Eli wystarczył, aby posypała się burza cudownych pomysłów… I tak właśnie 12 października przez cały dzień wszystkie chętne osoby będą mogły zostać potencjalnym dawcą szpiku dla potrzebującej osoby. Sama jestem w banku szpiku DKMS od ponad 2 lat i była to dla mnie ogromna radość. Nic nie jest w życiu tak ważne, jak zdrowie nasze i naszych najbliższych. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do Studia Figura, ul. Kościuszki 50A. Będziemy przez cały dzień czekać na was – dodaje.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.