- Reklama -

Potrącenie rowerzysty zakończone szpitalem

W czwartkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do zderzenia rowerzysty i samochodu osobowego. 67-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło 7 maja około godziny 15 w Tarnogrodzie na ul. Biłgorajskiej.

– Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 67-letni mieszkaniec gminy Tarnogród, który jechał rowerem, wykonując manewr skrętu w lewo, został potrącony przez samochód marki Volkswagen, którym kierowała 40-letnia mieszkanka gminy Obsza – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji

Jak ustalili policjanci, kierowcy pojazdów biorących udział w zdarzeniu byli trzeźwi. 67-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

- Reklama -

W 2019 roku rowerzyści uczestniczyli w 172 wypadkach drogowych, 22 z nich poniosło śmierć, a 145 doznało obrażeń. Cykliści będący pod wpływem alkoholu uczestniczyli w 14 wypadkach. Głównymi przyczynami wypadków, do których doszło z winy rowerzystów, było nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe skręcanie.

– Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu – informuje Komenda Główna Policji.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.