- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Potok Górny kolędował (foto)

Mieszkańcy gminy Potok Górny w niedzielne popołudnie spotkali się, aby uczestniczyć w gminnym przeglądzie kolęd i pastorałek. Wszystkich zebranych powitał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Potoku Górnym Ryszard Łoś. Obecni byli włodarze, dyrektorzy i nauczyciele z gminnych szkół, a także rodzice występujących artystów. 

Część artystyczna rozpoczęła się wystawieniem jasełek przygotowanych przez uczniów klasy piątej i szóstej ze Szkoły Podstawowej w Szyszkowie  pod opieką ks. Adama Mulawy. – Dobrze, że kultywujemy te nasze tradycje, nie tylko religijne. Kolędy to nie tylko nasza religia, ale też nasza tradycja, nasza kultura. Kultywujmy więc tą naszą polką tradycję kolędowania, wychwalając jednocześnie Pana Boga – mówił wikariusz. 

- Reklama -

Koncert kolęd i pastorałek przebiegał w formie przeglądu. Występujący uczniowie zostali ocenieni przez trzyosobowe jury. W komisji oceniającej występy znaleźli się wiceprzewodnicząca Rady Gminy Potok Górny Maria Waliłko, kapelmistrz Gminnej Strażackiej Orkiestry Dętej Stanisław Stępień oraz Waldemar Popik, grający w tejże orkiestrze. W tym roku do gminnego przeglądu zgłosiło się 77 uczniów z czterech szkół z terenu gminy. 

Z wielką przyjemnością i z ogromnym zainteresowaniem patrzyliśmy na was i słuchaliśmy was uważnie. Poziom, jak zwykle był bardzo wysoki, ciężko nam było ocenić i wyróżnić pierwsze czy drugie, trzecie, miejsce. Uważamy, że jesteście wszyscy świetni, dlatego wszyscy otrzymujecie wyróżnienia i nagrody – na koniec przeglądu mówiła przewodnicząca jury Maria Waliłko. Jednak wśród występujących artystów znalazła się grupa, która szczególnie zainteresowała zarówno oceniających, jak i widownię. Był to Zespół „Bum-bum” ze Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych-Borowinie, który wystukał rytmicznie dwie kolędy na plastikowych rurkach. Kolejnym wykonaniem, które podbiło serca jury i widowni, był występ Nikoli Ćwikły ze Szkoły Podstawowej w Szyszkowie. 

Za udział w przeglądzie wszystkim artystom dziękował wójt gminy Edward Hacia. Każda grupa kolędnicza i indywidualni artyści zostali uhonorowani dyplomami, statuetkami i upominkami.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.