- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Potok Górny doceniony. Będzie dalsza pomoc

Będzie dalsze wsparcie dla gminy Potok Górny. Pomoc zapowiedział wicepremier Jacek Sasin, który odwiedził najbiedniejszą gminę w Polsce, podczas niedzielnych dożynek. - Premier był pod wrażeniem, bo zobaczył, że gmina Potok Górny jednak się zmienia, tylko potrzebujemy jeszcze dalszego wsparcia z zewnątrz - mówi Stanisław Dyjak, wójt Potoka Górnego

- Reklama -

W gminie Potok Górny jest blisko 1390 domostw. Większość z nich to gospodarstwa rolnicze. W ostatnim czasie, gmina dostała z różnych rządowych programów blisko 33 miliony złotych, na lokalne inwestycje.

Dzięki rządowemu dofinansowaniu udało nam się w całej gminie gruntownie zmodernizować sieć wodociągową i kanalizacyjną wraz z przepompowniami i oczyszczalniami ścieków, powstały też nowe odcinki wodociągów i kanalizacji. Zrealizowaliśmy już wodociągi w Jasienniku Starym. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, powstała kluczowa droga czyli obwodnica Potoka. To trzykilometrowy odcinek od Urzędu Gminy do kościoła, z dwoma parkingami. Przed nami jeszcze droga Lipiny – Jasiennik, oraz Lipiny Górne-Lewki – Jedlinki. Będzie też budowana sala gimnastyczna w Potoku Górnym. Jesteśmy po otwarciu ofert i zmierzamy w kierunku podpisania umowy z wykonawcą. Prace zaczną się już jesienią tego roku. Chcemy też zainstalować mieszkańcom instalacje fotowoltaiczne- zapowiada Stanisław Dyjak, wójt Potoka Górnego.

- Reklama -

Na budowę sali gimnastycznej gmina Potok Górny otrzymała z Polskiego Ładu blisko 10 milionów złotych.

- Reklama -

5 Komentarze
 1. mieszkaniec mówi

  Do „ANTONI MÓWI” Święta prawda ten człowiek ma dwie twarze, pięknie się uśmiecha a za chwilę zmiana poglądów o 180 stopni. Dwulicowość aż tryska. Podejrzewam że nasza gmina nigdy nie miała kogoś TAKIEGO na stanowisku wójta i miejmy nadzieję, że to już ostatnie lata jego panowania.

 2. Lucjusz mówi

  Obawiam sie,że ta pomoc obiecana szybko sie skonczy tak jak skonczy sie rzadzenie tej partii. A później bedzie co płacz i zgrzytanie zebów. Bo bez pomocy gmina dalej jest najbiedniejsza w Polsce. I tak zostanie. I nie pomoze nawet fakt ze gmina biedna ale ludzie bogaci. Tej zimy jeszcze moze dadza rade ale kolejnej juz moze tak dobrze nie byc. Bo ida kolejne podwyziki gazu energii wody. Podwyzki podatków od nieruchomosci. I innych opłat tez. okazja do podwyzek jest dobra inflacja. Tylkozapomnieli o tym ze wypłaty stoja w miejscu juz długi czas. No nie wszyskim. Wójt dostał spora podwyzka. A reszta co?? Reszta niech je szczaw i mirabelki zaciska pasa mniej zre al;bo cotam chce. Wies to wies jakos moze da sobie rade . Ale bieda juz jest dzisiaj bo wegla nie ma a samym drzewem nie napali w piecu . szczególnie jak ktos ma piec z podajnikiem. Ale kogo to.

 3. Staszek mówi

  Niech wójt kupi sobie nowy garnitur na medale

  1. Antoni mówi

   Moze ze cztery garnitury by sie zdały bo na jednym sie medale nie zmiescza. Tak go wszyscy kochaja chociaz jest psychopata. A pokazał to nie raz. I do wiadomosci wszyskich. Psychol tak ma ze pieknie mówi do ludzi jak musi. Ale po cichu robi to co sobie zamyslił. A z jego zamyslen wynikało jedo. przyjsc i zemscic sie na tej gminie i jej mieszkancach. Na tych co im słoma z butów wystaje i na tych co go zwolinili ze stołka kierownika. Ech. A teraz tak sie potoczany i lipiany ciesza ze maja takigo wielkego wodza. Wielki on jest w swoim psycholskim mniemaniu. Tylko z pomyslunkiem cos marnie jakos tak. Zniszczyc gmine moze ida rade. Do tego geniusza nie trzeba ale co dalej. No cóz nasz wójt idzie w polityke bedzie posłem w nastepnej kadencji. wiec co go taki Potok bedzie obchodził.

  2. Miron mówi

   Kolejna szopka. Ani sie cieszyc nie ma z czego ani zachwycac nie ma czym. Dlaczego?? A dlatego ze nasz wójt jak sie nie ma czym chwalic to chwali sie nowymi hydrantami. Takie ładne czerwojne sa. Chwali sie obwodnica Potoka chociaz droga asfaltowa przez Potok jest w tragicznym stanie. Chwali sie budowa hali widowiskowej w Potoku . A kto te hale utrzymywac bedzie?? I za co??
   Zadna wioska nie ma chodnika porzadnego. wszedzie sa tylko kawałki. A chodnik to bezpieczenstwo dla mieszkanców. Nie tylko oswietlenie ledowe co sie cała noc swieci. Aha i jeszcze jedno . Chciałbym usłyszec w koncu prawde jak jest w naszej gminie. Bo te bajdurzenia ze jest dobrze a bedzie tylko lepiej to jakos nie wierze. Jest zle a bedzie gorzej . A swiadczy o tym wizyta wicepremiera tez. Bo nasz rzad chwyta sie wszyskiego by załapac sie na kolejna kadencja. nawet do takiehj gminy jak Potok zajezdza wicepremier gdzie wczesniej nawet by nie pomyslał. Czyli jest zle. I o tej pomocy daleszej zapomniec mozemy. Tak jak o hali której nie da sie dokonczyc budowac i zostanie kikut który nas bedzie tylko straszył.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.