- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Potańcówka w remizie

W pierwszą sobotę października 5 października w Gilowie, podsumowano projekt „Zadrży, że zadrżyj moje serce- tradycyjna muzyka weselna i miłosna”. Zaprezentowano teledyski konkursowe do muzyki Roztocza i film „Ośpiewać wesele” opowiadający o ważnym momencie jakim są oczepiny i pieśniach śpiewanych pannie młodej na weselu. Tego dnia  wystąpiła również pani Janina Pydo z Zastawia, która zaśpiewała kilka utworów tradycyjnych o tematyce weselnej i miłosnej.

Do konkursu na teledysk do Muzyki Roztocza, który został ogłoszony jeszcze w czerwcu tego roku, wpłynęły tylko dwa zgłoszenia” „Żurawinowe Wódu” z Biłgoraja i „Zamieszanie w kurniku” z Sosnowca.. Oba teledyski zostały nagrodzone równorzędnymi nagrodami.

- Reklama -

Zwieńczeniem spotkania była potańcówka zrealizowana ze środków własnych Gminnego Ośrodka Kultury i Towarzystwa dla Natury i Człowieka z Lublina. Zagrali: Gorajska Gminna Orkiestra Dęta oraz Kapela Bornego z Podzamcza. W jej organizację aktywnie zaangażowali się również mieszkańcy Gilowa, którzy przygotowali słodki poczęstunek oraz uporządkowali remizę.

Podsumowanie odbyło się w ramach projektu „Zadrży, że zadrżyj moje serce- tradycyjna muzyka weselna i miłosna” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt jest realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju i Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.