- Reklama -

- Reklama -

Poszukiwani kandydaci do Biłgorajskiej Rady Seniorów

Burmistrz miasta Biłgoraja ogłasza nabór kandydatów na członków Biłgorajskiej Rady Seniorów. Kandydatów na członków Rady zgłaszać mogą podmioty działające na rzecz osób starszych, szczególnie organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące uniwersytety trzeciego wieku

- Reklama -

W celu pobudzania aktywności obywatelskiej seniorów Rada Miasta Biłgoraja uchwałą nr XXXIV/366/2022 z dnia 23 lutego 2022 r. przyjęła Statut Biłgorajskiej Rady Seniorów. Pisaliśmy o tym w artykule pn. „Biłgorajska Rada Seniorów powołana” (kliknij tutaj).  

Zgodnie z zapisami Statutu głównym powodem powołania Rady Seniorów jest zapewnienie reprezentacji interesów i potrzeb osób starszych zamieszkałych na terenie Biłgoraja.

Warunkiem zgłoszenia jest uzupełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniem kandydata oraz jego terminowe doręczenie lub przesłanie do Urzędu Miasta Biłgoraja (Plac Wolności 16, 23-400 Biłgoraj).

- Reklama -

Druki formularza zgłoszeniowego do zarządzenia burmistrza miasta są dostępne na stronie internetowej Urzędu (kliknij tutaj), oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem powinny być kompletne, tj. wszystkie rubryki uzupełnione. Termin nadsyłania zgłoszeń trwa od 26 kwietnia do 9 maja 2022 roku (decyduje data wpływu). Zgłoszenia zostaną zweryfikowane przez Komisję Wyborczą i przedstawione burmistrzowi miasta Biłgoraja nie później niż do dnia 16 maja 2022 roku. Decyzja o ostatecznym składzie Rady zostanie ogłoszona nie później niż do dnia 10 czerwca 2022 roku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.