- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Poszukiwali mężczyzny

Wczoraj (13 grudnia) br. w godzinach wieczornych biłgorajscy strażacy zostali wezwani do miejscowości Górniki. Z informacji uzyskanych od funkcjonariuszy Policji wynikało, że zaginął starszy mężczyzna w wieku 87 lat.

- Reklama -

Do działań przystąpiło 7 jednostek straży pożarnych w tym 5 z Ochotniczych Straży Pożarnych.  Druhowie z Majdanu Nepryskiego, Stanisławowa, Górników, Józefowa i Starego Bidaczowa ze sprzętem termowizyjnym oraz 2 zastępy z JRG KP PSP w Biłgoraju poszukiwali zaginionego. Zaangażowano łącznie 40 strażaków. Do zdarzenia został zadysponowany także bezzałogowy statek powietrzny z obsługą z KP PSP w Świdniku. Po ok. godzinnych poszukiwaniach mężczyzna został zauważony przez mieszkańców w okolicach miejscowości Szopowe. Znajdował się 3 km od miejsca zamieszkania. Cały i zdrowy został odwieziony do domu i trafił  pod opiekę rodziny. 

Tym razem poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Pamiętajmy, że panująca obecnie pora roku z niskimi temperaturami powietrza oraz bardzo szybko zapadający zmrok niejednokrotnie są przyczyną zaginięć zwłaszcza na terenach leśnych. Kilka godzin przebywania w warunkach niskich temperatur może skończyć się hipotermią, co z kolei jest stanem zagrażającym zdrowiu i życiu osób.

Madziar_Wybory

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.