- Reklama -

- Reklama -

Poszkodowani otrzymają pomoc

Mieszkańcy miejscowości Tereszpol-Zygmunty zostali dotkliwie poszkodowani w wyniku nawałnicy, która przeszła nad miejscowością w niedzielę 2 maja. Szkody zostały oszacowane na kilkaset tysięcy złotych.

- Reklama -

Do mieszkańców trafi pomoc od samorządu powiatu biłgorajskiego. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Biłgoraju radni przeznaczyli 30 tys. zł na pomoc poszkodowanym. – Wyrażam podziękowanie dla pana starosty, który od razu zjawił się na miejscu katastrofy – mówił Marian Kurzyna, przewodniczący Rady Powiatu. Głos zabrał również starosta Andrzej Szarlip. Wyjaśnił, że środków nie można bezpośrednio przekazać potrzebującym mieszkańcom. Dlatego też pomoc trafi za pośrednictwem Urzędu Gminy Tereszpol. – Tragedia wydarzyła się 2 maja. Poszkodowanych zostało kilka rodzin, jeden budynek w znacznym stopniu. Byłem na miejscu po tej wichurze i rzeczywiście, zniszczenia są znaczne. Pomoc jest potrzebna – mówił.

Decyzją radnych do poszkodowanych mieszkańców ze środków powiatu, a za pośrednictwem Urzędu Gminy Tereszpol trafi 30 tys. zł, które wesprą ich w odbudowie zniszczonych lub uszkodzonych budynków.

- Reklama -

Przypomnijmy. W niedzielę 2 maja nad gminą Tereszpol przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła bardzo duże szkody. Wiele budynków, w tym mieszkalnych, ma zerwane dachy. – Silny wiatr, ściana deszczu i ciemność. Jak żyjemy, czegoś podobnego nie widzieliśmy – twierdzili zgodnie mieszkańcy. Nawałnica wyrządziła bardzo duże szkody. Wiele budynków ma zerwane dachy. Dachy zostały zerwane z trzech budynków mieszkalnych i siedmiu gospodarczych. Wiatr uszkodził również ogrodzenia domów, samochody. Rodziny ze zniszczonych domów zostały ewakuowane, a teren zabezpieczony.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.