- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Poświęcenie nowego sztandaru

- Reklama -

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju odbyły się uroczystości, w ramach których poświęcono nowy sztandar szkoły oraz przyjęto pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej.

Uroczystość rozpoczęła się w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pod przewodnictwem ks. bp. Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariusza Leszczyńskiego, który poświęcił nowy sztandar. Ksiądz biskup, przystępując do poświęcenia sztandaru szkoły jako symbolu Boga, honoru i Ojczyzny, zauważył, że będzie on zawsze przyświecał różnym wielkim uroczystościom szkolnym. Wyraził pragnienie, aby ten sztandar był dla wszystkich znakiem tych najświętszych wartości, które przekazują nam minione pokolenia, a które zostały wysłużone przez cierpienie, śmierć i mękę. Po zakończeniu Mszy św. uczestnicy obchodów Narodowego Święta Niepodległości udali się na dalszy ciąg ceremonii do Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, gdzie nastąpiło przekazanie nowego sztandaru szkoły.

- Reklama -

Jan Majewski, dyrektor szkoły wygłosił przemówienie, w którym zaznaczył, że dzień poświęcenia i przekazania nowego sztandaru jest szczególną datą w historii naszej szkoły. Wyraził wdzięczność dla pomysłodawców i fundatorów sztandaru – Rady Rodziców i społeczności szkolnej. Potem nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru przez rodziców na ręce dyrektora, a następnie szkolnemu pocztowi sztandarowemu.

Po uroczystościach oficjalnych zaproszeni goście oraz społeczność uczniowska mieli okazję obejrzeć część artystyczną, poświęconą wydarzeniom z przeszłości Polski, której przyświecało hasło: „DLA NAS, PO BOGU, NAJWIĘKSZA MIŁOŚĆ TO POLSKA!” Ostatnim punktem programu było ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Ślubowanie uświetniły recytacje i śpiewy w wykonaniu dzieci.

Po zakończeniu ceremonii ślubowania dyrektor szkoły Jan Majewski złożył serdeczne podziękowanie wszystkim osobom przybyłym na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w przygotowanie honorowego przedsięwzięcia oraz uczniom za zaprezentowanie programu artystycznego, wzorową i patriotyczną postawę.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.