- Reklama -

Poświęcenie boiska i początek roku szkolnego w RCEZ

Inauguracja roku szkolnego w biłgorajskim RCEZ zbiegła się z uroczystym otwarciem i poświęceniem nowego kompleksu sportowego. Na placu przed szkołą zebrali się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście, m.in. ks. kan. Witold Batycki, poseł Piotr Olszówka, starosta Marian Tokarski, przewodniczący Rady Miasta Biłgoraj Marian Klecha, przedstawiciel Lubelskiego Kuratorium Oświaty Stanisław Kowalczyk, projektanci i wykonawcy inwestycji. Apel rozpoczęto wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. – Dziś rozpoczyna się rok szkolny 2016/2017. Z nowym zapasem sił przystąpicie do kontynuacji nauki. Znajdziecie tu warunki do rozwijania swoich zainteresowań, talentów i pasji, a przede wszystkim zdobędziecie wybrany przez siebie zawód – mówił na wstępie Jerzy Buczko, dyrektor placówki. – Drodzy uczniowie, życzę wam jak najlepszych wyników w nauce, satysfakcji i radości ich osiągania oraz zrozumienia u nauczycieli – kontynuował dyrektor RCEZ. Uczniom pierwszych klas życzył, aby nauka była radosnym odkrywaniem i ciekawym doświadczeniem, uczniom kończącym szkołę – dobrych wyników matur i egzaminów zawodowych, rodzicom – owocnej współpracy ze szkołą, a nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły – realizacji zamierzeń, zapału i inspiracji do dalszego działania.
Dyrektor przypomniał historię powstania obiektu sportowego. Baza sportowa tej szkoły do tej pory była bardzo uboga. Szkoła posiadała tylko niewielką salę gimnastyczną, na salę sportową był także adaptowany hol budynku, a zamiast boiska była asfaltowa płyta. Takie warunki nie zaspokajały potrzeb ćwiczących uczniów, którzy musieli tłoczyć się w niewielkich salach lub korzystać z innych obiektów sportowych.
Plany przebudowy zaplecza sportowego szkoły istniały już od bardzo dawna, lecz realnego kształtu nabrały podczas IV kadencji Rady Powiatu. Obecny zarząd powiatu zrealizował inwestycję, pozyskując ok. 500 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu. – Efekt jest imponujący. W skład kompleksu wchodzą: boisko do piłki nożnej, dwa boiska do piłki ręcznej, boiska do piłki siatkowej i koszykowej, siłownia zewnętrzna, skocznia, bieżnie i widownia – mówił dyrektor Buczko i dziękował wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie obiektu.
Głos zabrał także starosta Marian Tokarski. – Szkoła ta ma piękne tradycje i wielkie doświadczenie w kształceniu zawodowym. Szkołą tą szczycimy się w powiecie, jest ona zauważana w rankingach nie tylko wojewódzkich, ale także ogólnopolskich – podkreślił. – Dzisiejsza inauguracja jest wyjątkowa, gdyż przekazujemy do użytkowania boisko wielofunkcyjne. Boisko, które będzie spełniało oczekiwania, które będzie przyczyniało się do rozwoju sportu i do promocji szkoły – mówił dalej starosta.
Kilka zdań do zebranej młodzieży powiedział poseł Piotr Olszówka i były uczeń tej szkoły Jarosław Lipiec, etatowy członek zarządu powiatu. Odczytano także list od lubelskiego kuratora oświaty. W imieniu rodziców przemówił przewodniczący Rady Rodziców Stanisław Kuczma.
Po zakończeniu oficjalnej część przyszedł czas na przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu i pierwsze wyścigi. Poświecenia dokonał ks. kan. Witold Batycki. W biegu na 100 m zmierzyli się najlepsi reprezentanci szkoły. Było też pierwsze kopnięcie piłki na boisku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.