kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Postawili na kelnerów

W czwartek 31 marca w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otwarto nowoczesną klasopracownię kelnersko-gastronomiczną. Jej sprzęt oraz wyposażenie warte jest około 100 tys. zł.

- Reklama -

Zadanie zrealizowane zostało przy wsparciu środków unijnych w ramach realizowanego przez powiat biłgorajski projektu „Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego”. W nowej klasopracowni kształcą się przede wszystkim uczniowie Technikum Usług Kelnerskich, ale uczyć się będą także uczniowie w zawodzie kucharz oraz uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

urząd MArszałkowski projekt

– Zależy nam na jak najlepszym i kompleksowym kształceniu młodzieży, stąd stawiamy na oświatę od lat. Dziś otworzyliśmy nowoczesną klasopracownię kelnerską. Jak widać to wyposażenie jest na bardzo wysokim poziomie, tak by kształceni uczniowie w momencie opuszczenia murów szkoły byli konkurencyjni na rynku pracy i z odpowiednią wiedzą praktyczną i teoretyczną mogli podejmować obowiązki zawodowe. Z unijnych środków na wyposażenie klasopracowni kelnerskiej wydatkowanych zostało 60 tys. zł. Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyczynią się do jakościowego podniesienia kształcenia zawodowego – zaznacza starosta Andrzej Szarlip.

W uroczystym otwarciu nowej klasopracowni, obok dyrektora ZSZiO oraz pracowników placówki i uczniów, uczestniczyli także poseł Beata Strzałka, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i Łukasz Pracoń, kierownik Biura Organizacji i Administracji Starosta Powiatowego w Biłgoraju oraz Marta Syty, szkolny koordynator projektu. 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.