- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Postać z książki w stylu Zero Waste konkurs i wystawa

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie przygotowała wystawę „Postać z książki w stylu Zero Waste”. Można ją oglądać od 18 maja do 10 czerwca bieżącego roku w holu budynku Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie Trzecim, przed wejściem do biblioteki. Wystawa jest także dostępna w wersji wirtualnej na stronie wwwelaksandrow.pl oraz w mediach społecznościowych biblioteki.

- Reklama -

 

 

 

- Reklama -

Zostało zaprezentowanych na niej 100 prac wykonanych przez dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie i uczniów kl. I-V ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie na konkurs pod tym samym tytułem. Uczestnicy mieli za zadanie zrobić postać literacką z surowców wtórnych, np.: butelek, opakowań, nakrętek, rolek, korków, guzików, tkanin, folii, itp. Mali artyści podołali temu zadaniu wyśmienicie. Dzieci tworzyły prace samodzielnie lub podczas wspólnej rodzinnej zabawy. Trudno wymienić wszystkich bohaterów wykonanych przez najmłodszych. Wśród postaci na wystawie można zobaczyć te znane z bajek klasycznych jak Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja czy Pinokio, ale i te z bajek współczesnych jak Minionki czy Auta. Prace zadziwiają pomysłowością w wykorzystaniu surowców, które wylądowałyby w koszu na śmieci a za sprawą przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej z klas I-V stały się postaciami literackimi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za ogromną kreatywność.

W przeprowadzenie tego działania zaangażowało się Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Opiekę motoryczną nad wykonaniem prac sprawowały: wychowawczynie grup przedszkolnych, wychowawczynie klas I-V, nauczycielka plastyki i bibliotekarze ze szkoły podstawowej.

Ekspozycja promuje czytanie, ale również pokazuje, jak w ciekawy sposób można ponownie wykorzystać zużyte przedmioty, tworząc chociażby kolorowe zabawki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.