- Reklama -

- Reklama -

Pośredniczył w odzyskiwaniu praw jazdy za łapówki. Usłyszy dziś 10 zarzutów

Osiem zarzutów korupcyjnych dotyczących pośredniczenia we wręczaniu korzyści majątkowych, zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz utrudniania śledztwa usłyszy dziś 35-letni mieszkaniec gm. Tarnogród. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z biłgorajskiej komendy do sprawy śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu. Przestępczy proceder polegał m.in. na niezgodnym z prawem wydawaniu zatrzymanych dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami w zamian za otrzymane korzyści majątkowej.

Zatrzymanie 35-latka to efekt kolejnej realizacji śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu. Sprawa dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej której członkowie zajmowali się m.in. niezgodnym z prawem wydawaniem zatrzymanych dokumentów prawa jazdy w zamian z otrzymanie korzyści majątkowej oraz pośredniczeniem we wręczaniu łapówek.

Do pierwszych zatrzymań tej sprawie doszło w styczniu 2015 roku. Zgromadzony przez policję i prokuraturę materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 23 osób, mieszkańców powiatu biłgorajskiego w wieku od 20-65 lat. Wśród zatrzymanych byli pracownicy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Jeden z nich – 41-latek. odpowiadał będzie za kierowanie grupą. Zatrzymane zostały także pośrednicy oraz osoby, które w zamian za wręczone łapówki odzyskiwały swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

- Reklama -

Zatrzymany wczoraj przez funkcjonariuszy Zespołu dw. z korupcją i przestępczością gospodarczą KPP w Biłgoraju 35-latek pośredniczył w przekazywaniu korzyści majątkowych. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wyszukiwał osoby, którym zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. W posiadanie takich informacji wchodził także w nieuprawniony sposób. Następnie 35-latek udawał się do miejsc zamieszkania tych ludzi i podając się za pośrednika nakłaniał do wręczania łapówek w celu w odzyskaniu praw jazdy.

10 zarzutów, które mężczyzna usłyszy dziś w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu dotyczą lat 2011-2014. 35-latek odpowie za ośmiokrotne pośredniczenie we wręczaniu korzyści majątkowej, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz utrudnianie czynności śledztwa.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

AK

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.