- Reklama -

Posprzątali wokół zalewu

 

Akcja sprzątania terenu wokół zalewu Bojary zorganizowana została po raz drugi. W minionym roku inicjatorem zbierania śmieci w okolicznym lesie była Rada Osiedla Bojary. Podczas akcji zebrano kilkanaście worków śmieci. W tym roku było podobnie. Mieszkańcy osiedla ponownie wyszli do okolicznego lasu, aby go posprzątać. Powód akcji jest prosty. Chcą żyć w czystym środowisku oraz pokazać innym, że dzięki zaangażowaniu społecznemu uda się wiele zrobić. – Robimy to przede wszystkim dla siebie, bo tu mieszkamy i chcemy dbać o naszą małą Ojczyznę – mówi przewodnicząca rady osiedla Bojary Małgorzata Wróbel. Podkreśla, że miejsce to jest często odwiedzane nie tylko przez mieszkańców tego osiedla, ale Biłgoraja i okolic. Zwykle młodzi ludzie chętnie spędzają tu czas wolny z dala od zgiełku ulicznego i hałasu, podziwiając piękną przyrodę. Spacerują, uprawiają nordic walking, jeżdżą na rowerach.

- Reklama -

Niestety, nie zawsze zostawiają po sobie porządek. – Często przyjeżdża młodzież, która wieczorami zakłóca spokój okolicznym mieszkańcom i niestety, pozostawia po sobie śmieci porozrzucane po lesie w okolicy zalewu – mówi przewodnicząca. Dodaje, że w ubiegłym roku po sprzątaniu przez pewien czas było tu czysto. Wystarczyło jednak, aby jedna osoba zostawiła po sobie śmieci, a po niej były już następne, które bez skrupułów dorzucały swoje.

Rada Osiedla Bojary dziękuje wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję. Miejmy nadzieję, że za rok nie trzeba będzie jej organizować. Dbajmy o środowisko, w którym żyjemy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.